جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغات



بیماران دیابتی و این مشکلات چشمی

 

 امین‌الله نیک‌اقبالی در نشست خبری کنگره سالانه انجمن چشم‌پزشکان ایران در ارتباط با اینکه عینک‌های آفتابی برای چه کسانی ضرورت دارد، گفت: این نکته باید برای همه افراد مورد توجه باشد که هر نوع عینکی بهتر از بی‌عینکی است؛ چراکه چشم را در مقابل اشعه خورشید محافظت می‌کند.

وی افزود: عینک‌های مناسب تنها در فروشگاه‌های معتبر ارائه می‌شود و افراد باید در این زمینه با چشم‌پزشک مشورت کرده و از عینک‌های استاندارد و مواردی که مورد تأیید وزارت بهداشت است، بهره‌مند شوند.

عضو انجمن چشم‌پزشکان ایران در ادامه به موضوع دیابت و مشکلات چشمی اشاره کرد و گفت: امروزه به دلیل اینکه طول عمر افراد دیابتی افزایش پیدا کرده است، عوارض مختلفی همچون بیماری‌های چشمی سال‌ها گریبانگیر این افراد است.

نیک‌اقبا‌لی اضافه کرد: دیابت بیماری است که به دلیل نوسات قند خون، بیماری‌های عروقی ایجاد می‌کند و زمانی که رگ‌های بدن دچار تخریب و نارسایی شود، مویرگ‌ها مایع نشر می‌کنند یا خونریزی کرده که این مسئله بر روی اندام‌ها تأثیرگذار است.

وی بابیان اینکه عروق چشم بازتابی از کل عروق بدن است،  عنوان کرد: دیابت می‌تواند شبکیه‌ را ضخیم و فعالیت سلولی را در چشم دچار اختلال کند، از طرفی افراد مبتلا به دیابت با مشکلاتی همچون چربی و فشار خون بالا همراه هستند و این عوارض چشمی را تشدید می‌کند.

عضو انجمن چشم‌پزشکان ایران خاطرنشان کرد: بنابراین ورزش و رژیم غذایی و همچنین معاینه ادواری توسط چشم‌پزشک در بیماران مبتلا به دیابت بسیار حائز اهمیت است.

 

منبع : فارس

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید