افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

به عمر خود ۹ سال اضافه کنید با این روش

  • در این مطالعات سلول‌های بدن پنج هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت. بررسی‌ها نشان داد افرادی که زندگی ساکنی دارند یا ورزش با شدت کمتر انجام می‌دهند طول تلومرهای کروموزم های بدن آنها کوتاه‌تر است.

 

پیش از این مشخص شده است که ورزش تاثیر زیادی بر سلامتی دارد و خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف را کاهش می‌دهد. ورزش از ابتلا به بیماری‌های مزمن از جمله دیابت و بیماری‌های قلبی نیز جلوگیری می‌کند.

مطالعات جدیدی که در دانشگاه برایگهام انجام شده است نشان داده است که ورزش با شدت باعث می‌شود که سلول‌های بدن افراد حدوداً ۹ سال از افرادی که فعالیت نمی‌کنند، جوان‌تر بمانند.

در این مطالعات سلول‌های بدن پنج هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت. بررسی‌ها نشان داد افرادی که زندگی ساکنی دارند یا ورزش با شدت کمتر انجام می‌دهند طول تلومرهای کروموزم های بدن آنها کوتاه‌تر است. در واقع انجام ورزش با شدت زیاد باعث می‌شود تلومرها بلندتر باشند . طول تلومرها نشان دهنده سن کروموزم‌ها است.

فعالیت فیزیکی به معنی ۴۰ ‌دقیقه دویدن پنج روز در هفته‌ است.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: ورزش کم نمی‌تواند تاثیر زیادی در جوان ماندن سلول‌های بدن ایجاد کند. باید به صورت مرتب با شدت زیاد ورزش کنید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.

منبع: بهداشت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *