افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

بروز بیماری آسم در کودکان سزارینی بیشتر است

635035482656119629

این روزهای زایمان به شیوه های گوناگون انجام می شود در این مطلب می خواهیم درباره بروز بیماری آسم در کودکان سزارینی بیشتر است و نتایج مطالعاتی که در این مورد انجام شده را در اختیار شما می گذاریم .

بر‌اساس جدیدترین تحقیقات در نوزادانی که به طریق جراحی سزارین به دنیا می‌آیند و یا کودکانی که توسط شیر خشک تغذیه می‌شوند خطر ابتلا به بیماری آسم می‌تواند ۲۰ برابر افزایش پیدا کند.
گفتنی است میزان ابتلا به آسم در نوزادانی که به طریق طبیعی به دنیا می‌آیند و با شیر مادر تغذیه می‌شوند بسیار کمتر است.
کشور انگلستان بر اساس آمارها یکی از بالاترین نرخ‌ ابتلا به بیماری آسم با میزان ۴.۵ میلیون نفر‌ در قاره اروپا را در اختیار دارد.
کارشناسان اعتقاد دارند نوعی رابطه بین باکتری‌های اساسی ‌در روده نوزاد و شانس ابتلا به بیماری آسم در آن‌ها وجود دارد.
در نوزادانی که این باکتری‌ها به دلیل مصرف شیر خشک در روده وجود ندارد در سن سه ماهگی ۲۰ برابر بیشتر از سایر نوزادان است.
کارشناسان اعتقاد دارند باکتری‌ها و میکروب‌های موجود در شیر مادر به تقویت سیستم ایمنی بدن نوزاد و جلوگیری از ابتلا به بیماری آسم کمک می‌کند.
کارشناسان هنوز به طور دقیق علت این مسئله را نمی‌دانند اما اعتقاد دارند در حین فرایند زایمان طبیعی میکروب‌هایی از بدن مادر به نوزاد منتقل می‌شود که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن آن‌ها می‌شود.
بر‌اساس این تحقیق که در مجلهscience  translataioaln medicine  به چاپ رسیده است استفاده از آنتی بیوتیک به میزان زیاد در دوران نوزادی و نیز تمیز بودن بیش از حد محیط زندگی نوزاد از مجله عوامل اصلی نابودی باکتری‌ها و بروز بیماری آسم و سایر اختلالات آلرژیکی در سال‌های آتی است.
این یافته‌ها نتایج مطالعه دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا ‌در شهر ‌ونکور کشور کانادا بر روی بیش از ۵۰۰ نوزاد از بدو تولد تا پنج سالگی آنهاست‌.
بر این اساس کارشناسان توصیه می‌کنند در صورت عدم وجود مشکلات سلامت زنان جوان باردار حتما فرزند خود را به صورت طبیعی به دنیا بیاورند.
بر‌اساس جدیدترین روش‌های درمانی حتی امکان انجام زایمان طبیعی در زنانی که سابقه زایمان سزارین نیز داشته‌اند امکان پذیر شده است.
بیماری آسم و سایر واکنش‌های آلرژیکی می‌تواند در طول دوران زندگی مشکلات فراوان و حتی مرگ زودرس و نوعی معلولیت جسمی و روانی را برای فرد به وجود آورد.
پزشکین : بروز بیماری آسم در کودکان سزارینی بیشتر است

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *