جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتبدن کودک به این ۴ ویتامین نیاز دارد

ویتامین2-6657

 

در این جا بیان می کنیم که بدن کودک به این ۴ ویتامین نیاز دارد و در ادامه منابع طبیعی این ویتامین ها را ذکر می کنیم تا با تغذیه صحیح و اصولی کودک ویتامین های مورد نیاز او را نیز تامین کنید .

ویتامین A

کودکان برای داشتن بینایی خوب به‌خصوص در شب‌ها و تشخیص رنگ‌ها به این ویتامین نیاز دارند. این ویتامین همچنین سیستم ایمنی بدن آنها را قوی می‌کند. بشقاب کودکتان را پر از هویج و سایر میوه‌ها و سبزیجات زرد رنگ (مانند گرمک و سیب زمینی شیرین کنید) و همچنین لیوانهایشان را پر از شیر غنی شده با ویتامین نمایید.

ویتامین‌های گروه B

کودکان به ویتامین‌های گروه B (ب کمپلکس) که شامل، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولیت، پانتتونیک اسید،B۶، B۱۲ و بیوتین هستند، برای تولید و استفاده انرژی نیاز دارند. بدون ویتامین B کافی کودکان دچار کم خونی می‌شوند. شما می‌توانید ویتامین‌های گروه B را تقریبا در هر غذایی پیدا کنید. غلات کامل، ماهی، مرغ، گوشت، سبزیجات و لبنیات سرشار از ویتامین B هستند.

ویتامین C

روزانه یک وعده ویتامین C به کودکان برای جلوگیری از عطسه و آبریزش بینی و مبارزه بدنشان با عفونت کمک می‌کند. همچنین ویتامین C برای درمان سریعتر خراشیدگی‌ها مفید است. بادادن یک لیوان آب پرتقال و یا بهتر از آن یک عدد پرتقال به کودکان می‌توانید نیاز آنها به ویتامین C را تامین کنید. همچنین سایر میوه‌ها و سبزیجات مانند توت فرنگی، گوجه فرنگی، طالبی و فلفل قرمز شیرین هم سرشار از این ویتامین هستند.

ویتامین D

برای داشتن استخوان‌ها و دندان‌های محکم کودکان به ویتامین د نیاز دارند. ویتامین د به جذب کلسیم مورد نیاز برای ساخت استخوان توسط بدن کمک می‌کند.زمانیکه آفتاب به پوست می‌تابد پوست شروع به ساختن ویتامین‌D می‌کند، اما چون برای دریافت این ویتامین‌D باید در معرض اشعه خورشید قرار بگیرید می‌تواند خطر سرطان پوست را افزایش دهد بهتر است به میزان کمی‌از آن استفاده کنید و برای تامین بقیه ویتامین د مورد نیاز کودکتان از منابع جایگزینی مانند، شیر غنی شده، حبوبات، ماهی تن یا تخم مرغ استفاده کنید.

کلسیم

برای داشتن استخوان‌ها و دندان‌های محکم کودکان به کلسیم نیاز دارند. مصرف کم آن می‌تواند خطر ابتلا به بیماریهای استخوانی را در بزرگسالی آنها تشدید کند.لبنیات بهترین مکان برای یافتن کلسیم هستند. مصرف روزانه شیر کم چرب و ماست می‌تواند به سلامت استخوان کودک شما کمک کند.

کولین

هرچند کولین یک ویتامین نیست اما ماده مغذی مهمی‌می‌باشد. سلول‌ها برای شکل گرفتن و سیستم اعصاب برای انتقال پیغام‌های عصبی به آن نیاز دارند. کولین در بدن تولید نمی‌شود پس برای دریافت آن نیاز به خوردن غذاهای شامل کولین مانند تخم مرغ، ماهی، گوشت گوساله، مرغ و بروکلی میباشد.

آهن

آهن به پمپاژ خون در بدن کمک می‌کند. آهن در بخشی از سلول‌های قرمز خون که اکسیژن را در بدن حمل می‌کند قرار دارند. گوشت یکی از منابع غنی آهن ست از سایر غذاهای سرشار از آهن، می‌توان به حبوبات، سبزیجات تیره رنگ و غلات غنی شده با آهن اشاره کرد.

منیزیم

منیزیم یکی از بلاک‌های ساخت سلول را تشکیل می‌دهد و همچنین در تولید انرژی استفاده می‌شود. رژیم غذایی سرشار از منیزیم می‌تواند در بزرگسالی کودکتان قلبی قوی به او بدهد. غلات سبوس دار، برنج قهوه ای، حبوبات و آجیل همه منابعی سرشار از منیزیم هستند.

پزشکین : بدن کودک به این ۴ ویتامین نیاز دارد

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید