افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

بدن و اثرات انواع املاح معدنی و ویتامین بر آن

بدن و اثرات انواع املاح معدنی و ویتامین بر آن

download (4)

 

بدن برای رشد و داشتن نیرو و توان و مقابله با انواع بیماری نیاز به ویتامین ها دارد در این جا بیان می کنیم بدن و اثرات انواع املاح معدنی و ویتامین بر آن .

با اشاره به ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدن اظهار داشت: به طور کلی بدن هر فرد با ویتامین های A,G,K,C و املاحی چون آهن، روی، منیزیم، مس، ید که ویتامین و املاح بالا سبب تقویت سیستم ایمنی و رشد سلول‌ها و ارگان‌های مختلف بدن است.
وی بیان کرد: مصرف ویتامین B1 سبب تبدیل کربوهیدرات و چربی به انرژی شده که به علت محلول بودن این نوع از ویتامین‌ در بدن قابل ذخیره شدن نیست و برای دستگاه گوارش و اعصاب بسیار سودمند است.
این متخصص با بیان این که B12 در معده از موادغذایی جدا می‌شود، افزود: این ویتامین به همراه فولات نقش مؤثری در تولید گلبول‌های قرمز خون دارد و سبب رشد و تکامل اعضای بدن به خصوص گروه سنی شیرخوران و کودکان می‌شود و این نوع ویتامین فقط در غذاهای حیوانی یافت می‌شود و افرادی که از رژیم‌ غذایی گیاهی بهره می‌برند معمولاً با کمبود این ویتامین مواجه می‌شوند.
ویتامین K یکی از نیازهای ضروری بدن است و به صورت عمده در کبد ذخیره می‌شود و کار انعقاد خود در بدن را برعهده دارد و بیشتر در سیب، انگور، کیوی، کلم بروکلی موجود است.
بسکی ادامه داد: کلسیم علاوه بر خاصیت استخوان‌سازی برای سلامت دهان و دندان بسیار سودمند است و از این املاح می‌توان به عنوان داروی ضددرد استفاده کرد و کلسیم در موادی چون لبنیات، سبزیجات، تخم مرغ و آب گوشت یافت می‌شود.
این متخصص تصریح کرد: منیزیم یکی دیگر از املاح مورد نیاز بدن است که این املاح برای تولید انرژی، انقباض عضلات، سنتز پروتئین و تحریک اعصاب مفید بوده و کمبود آن باعث بروز تشنج، لرز، بی‌خوابی، بی‌نظمی ضربان قلب و همچنین سبب رسوب کلسیم در شریان می‌شود.
بسکی در پایان گفت: از دیگر املاح مورد نیاز بدن مس است که به رشد مغز، استخوان، اعصاب و بافت بدن کمک می‌کند و همچنین این املاح در غذاهای دریایی، مغزها، غلات، گندم سبوس‌دار و آجیل یافت می‌شود.
پززشکین : بدن و اثرات انواع املاح معدنی و ویتامین بر آن

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *