افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

با این ۱۰ گیاه درد زایمان را کاهش دهید

با این 10 گیاه درد زایمان را کاهش دهید

  • دمنوش تخم شوید در هنگام شروع دردهای زایمان می تواند از شدت آنها بکاهد. تخم شوید همچنین می تواند باعث شود که مدت زمان زایمان نیز کاهش پیدا کند و نوزاد زودتر متولد شود.

 

یکی از بدترین دردهایی که خانم ها می کشند، درد زایمان است. هرچه به این روز فارغ  شدن نزدیکتر می شوند، دلهره و استرسشان بیشتر میشود. خوب است بدانید که با کمک بعضی از داروهای گیاهی می توانید این درد را کم کنید و با کمک این گیاهان در تسکین این درد، قدمی بردارید.

۱. خاکشیر
شاید ندانید که دانه خاکشیر می تواند به زایمان راحت شما کمک کند! الان که فصل گرماست و خوردن نوشیدنی های خنک بسیار متداول است، می توانید برای راحتی زایمان خود روزانه چند لیوان شربت خاکشیر میل کنید.

۲. گل شاه پسند
دم نوشی که از این گل زیبا و خوشبو به دست می آید باعث تسکین دردهای زایمان و انجام یک زایمانراحت می شود. خوردن روزانه سه فنجان از دمنوش این گل در روزهای نزدیک به زایمان برای شما بسیار مفید است.

۳. رازیانه
مصرف برخی از گیاهان در دوران بارداری با احتیاط انجام می شود، زیرا این گیاهان با خاصیتی که دارند باعثسقط جنین می شوند اما همین گیاهان اگر در ماه های آخر بارداری مصرف شوند نه تنها دیگر خطری ایجاد نمی کنند بلکه باعث تجربه یک زایمان راحت توسط مادر می شوند. یکی از این گیاهان رازیانه است که توصیه می شود در ماه آخر بارداری هر روز مصرف شود.

۴. زعفران
اغلب خانم ها این ادویه خوش عطر و خوش رنگ را به عنوان عاملی برای سقط جنین می شناسند. درست است که مصرف بی رویه و متناوب زعفران در دوران بارداری خطرناک است و می تواند باعث سقط جنینشود اما در زمان نزدیک به زایمان این طلای سرخ مانند یک درمانگر کار را برای شما آسان می کند؛ چایزعفران، شربت زعفران یا استفاده از آن همراه با زرده تخم مرغ به راحت تر شدن زایمان شما کمک می کند.

۵. برگ ختمی
تهیه دمنوش از این گیاه و استفاده از آن به صورت روزانه برای زایمان راحت مفید است.

۶. شنبلیله و گل شب بو
آب شنبلیله را بگیرید و با آن واژن را شست وشو دهید. همچنین می توانید از گل شب بو جوشانده تهیه کرده و با استفاده از آن منطقه واژن را بشویید. این کار به زایمان راحت تر شما کمک می کند.

۷. تخم شوید
دمنوش تخم شوید در هنگام شروع دردهای زایمان می تواند از شدت آنها بکاهد. تخم شوید همچنین می تواند باعث شود که مدت زمان زایمان نیز کاهش پیدا کند و نوزاد زودتر متولد شود.

۸. سیاه دانه
از این دانه می توانید برای درست کردن دمنوش استفاده کنید و یا آن را به صورت موضعی استفاده کنید. برای مصرف موضعی آن بهتر است آن را با عسل مخلوط کرده و روی شکم و کمر بمالید و با یک دستمال تمیز ببندید و اجازه دهید چند ساعتی روی پوست تان باقی بماند. این کار بدن شما را تقویت کرده و تحمل دردهای زایمان را برای تان آسان تر می کند.

۹. روغن
برخی از روش های موضعی نیز در یک زایمان راحت کارساز هستند. به عنوان نمونه استفاده از روغن ها و مالیدن آنها به طور موضعی روی شکم و کمر به صورت روزانه می تواند موثر باشد. برای این کار از روغن زیتون، بادام یا کنجد استفاده کنید.

 

منبع : دکتر سلام

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *