جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتبا این ویتامین ها بر جذب آهن در بدن کمک کنید

238247611531726519418010719922812310193241219

یکی از مشکلات کم خونی کمبود آهن در بدن می باشد و لازم است بدانید هر بیماری کم خونی علتش کمبود آهن نیست و باید با آزمایشات مشخص شود در این جا می خواهیم به بررسی کمبود آهن و آشنایی با ویتامین هایی که باعث می شود آهن جذب بدن شود شما را آشنا کنیم .

دکتر سید مرتضی صفوی متخصص تغذیه، با اظهار اینکه افراد به طور روزانه به ۱۰میلی‌لیتر آهن نیاز دارند گفت: میزان آهن در بدن از طریق آزمایش بیوشیمیایی خون مشخص می‌شود که در بیشتر مواقع با کمبود آهن ‌در بدن اشخاص مواجه هستیم.

وی در خصوص راههای درمان کمبود آهن ‌در بدن عنوان کرد: افرادی که با کمبود آهن مواجه هستند می‌توانند با مصرف مواد غذایی مانند جگر،گوشت قرمز و سبزیجات میزان آن را در بدن افزایش دهند.

صفوی افزود: اشخاص در صورت کمبود شدید هموگلوبین و آهن مجبور به استفاده از آمپول های آهن‌ساز و خون‌ساز هستند.

وی با بیان این که مصرف ویتامین c همراه با غذا به افزایش جذب آهن بدن کمک می‌‌‌‌‌‌‌کند ، تصریح کرد: افراد برای جذب بیشتر آهن، غذای خود را همراه با آب پرتغال میل کنند و یا از لیمو‌ترش و گوجه فرنگی که حاوی ویتامین c هستند در کنار غذای خود استفاده کنند.

این متخصص تغذیه در خصوص عوارض انباشته زیاد آهن در بدن اظهار کرد: افزایش بیش از حد و انباشت آهن در بدن باعث ایجاد مسمومیت، درد مفاصل، حالت تهوع و استفراغ می‌شود.

وی افزود: افرادی که با انباشت ماده‌ی آهن در بدن روبرو هستند باید استفاده از گوشت قرمز و سبزیجات را محدود و کاهش دهند.

پزشکین : با این ویتامین ها به جذب آهن در بدن کمک کنید

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید