افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

این دردهای گوش را جدی بگیرید خطر ساز هستند

این دردهای گوش را جدی بگیرید خطر ساز هستند

  • پیگیری گوش دردهایی که به این شکل بروز می یابند قابل اهمیت هستند. بعضی بیماری های مزمن و گاه خطرناک، ممکن است گوش درد، تظاهر اولیه آن باشد.

 

دکتر علی اصغر پیوندی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با بیان اینکه گوش درد، یکی از شایع ترین بیماری هاست، افزود: افرادی که صرفاً به علت گوش درد به مراکز درمانی مراجعه می کنند و از درد، شکایت دارند متعدد هستند و گوش درد ها اگر علت عفونی و التهابی داشته باشند، باید به طور جدی پیگیری و درمان شوند.
دکتر علی اصغر پیوندی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با بیان اینکه گوش درد، یکی از شایع ترین بیماری هاست، افزود: افرادی که صرفاً به علت گوش درد به مراکز درمانی مراجعه می کنند و از درد، شکایت دارند متعدد هستند. وی با بیان اینکه گوش درد، به دو دسته عمده تقسیم می شود، گفت: یا داخل گوش ایجاد می شود که علت آن شامل عفونت ها، التهاب ها وضرباتی است که وارد شده، یا ممکن است منشا دیگری داشته باشد و در گوش احساس شود که ما به آن گوش درد راجعه می گوییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه بنا نیست هر فردی که گوش درد (Earache) داشت حتما مشکلی داخل گوش داشته باشد، ادامه داد: نکته بسیار ساده در مورد گوش دردهای دسته دوم، مفصل جلوی گوش یا مفصل گیجگاهی است که ممکن است به علت استفاده نامطلوب از آن یا ضربه، دچار التهاب شده باشد و دردش در داخل گوش احساس شود ولی خود گوش، پرده گوش، کانال گوش، سیستم شنوایی، کاملا محفوظ و بدون عیب هستند.
وی با بیان اینکه گوش دردها اگر علت عفونی و التهابی داشته باشند، باید به طور جدی پیگیری و درمان شوند،گفت: ولی در بعضی موارد اتفاق می افتد که دردهای سینوسی، مفصلی، دندانی و گیجگاهی در جلوی خود گوش یا حتی دردهای گردن ممکن است با گوش درد خود را نشان دهند.
دکتر پیوندی درادامه بیان کرد: بنابراین، پیگیری گوش دردهایی که به این شکل بروز می یابند قابل اهمیت هستند. بعضی بیماری های مزمن و گاه خطرناک، ممکن است گوش درد، تظاهر اولیه آن باشد. این متخصص گوش و حلق و بینی تصریح کرد: بنابراین اگر منشا درد در گوش باشد درمانش سخت نیست ولی اگر در بیرون از گوش باشد باید به طور جدی پیگیری شود.
وی ادامه داد: در مواجهه با این بیماری، باید درد گوش را کاهش دهیم، علل زمینه ای را از بین ببریم و از دست زدن به گوش و دستکاری کردن آن دوری کنیم. رعایت این نکات باعث می شود سلامت کانال گوش ولاله گوش و دستگاه های اطراف گوش حفظ شود
منبع : بهداشت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *