جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتایندومتاسین و علائمی که نباید آن را مصرف کرد

ایندومتاسین و علائمی که نباید آن را مصرف کرد

ایندومتاسین

 

دارو شناسان پس از آزمایشات زیاد روی داروی ایندومتاسین به دستاوردهای جدیدی دست یافته اند که در این مطلب ایندومتاسین و علائمی که نباید آن را مصرف کرد را در اختیار شما می گذاریم .

– ایندومتاسین مسکن غیرمخدری است که برای تسکین آرتریت‌ها یا التهاب و درد مفاصل استفاده می‌شود.

– به سبب خواص ضدالتهابی‌اش، در درمان بیماری‌هایی مثل آرتریت روماتویید، اسپوندیلیت آنکیلوزان، آرتروز، آرتریت نقرسی ، التهاب مفصل و التهاب تاندون بسیار مؤثراست. ایندومتاسین از داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی است.

– ایندومتاسین را همیشه با غذا، بلافاصله پس از غذا، یا با آنتی اسید بخورید تا به معده‌تان کمتر آسیب بزند و موجب سوزش معده نشود. پیش از ریختن سوسپانسیون آن، شیشه دارو را به خوبی تکان دهید. برای جلوگیری از تحریک و آسیب مری، پس از خوردن قرص و کپسول ایندومتاسین، ۱۵ تا ۳۰ دقیقه دراز نکشید.


– در صورت بروز هریک از علایم زیر مصرف ایندومتاسین را قطع کنید:

درد قفسه سینه، خستگی یا خواب‌آلودگی شدید، سردرد شدید هنگام صبح، تغییرات خلقی یا گیجی، گزگز انگشتان دست‌ها و پاها، خون‌ریزی از مقعد (در موارد استعمال شیاف)، درد یا سوزش معده، تهوع یا استفراغ، مدفوع سیاه و قیری شکل، لرز، تب، درد عضلانی، به ویژه اگر درست قبل یا هم‌زمان با بروز بثورات جلدی رخ دهند، افزایش وزن، کبودی یا خون‌ریزی غیرعادی، بثورات جلدی ، زخم‌های دهانی یا تب یا گلودردی که پیش از مصرف ایندومتاسین وجود نداشته است.

– افراد مسن بیشتر از سایرین در معرض خطر مشکلات گوارشی و دیگر مشکلات خون‌ریزی دهنده‌ هستند.

– یک واکنش حساسیتی نادر به ایندومتاسین، آنافیلاکسی (شوک آلرژیک) است که به مراقبت فوری پزشکی نیاز دارد. آنافیلاکسی به سرعت پیشرفت می‌کند. در صورت بروز تورم لب‌ها و اطراف چشم، کهیر یا تورم‌های روی پوست، ضربان قلب تند، خس‌خس سینه یا مشکل در تنفس، مصرف ایندومتاسین را قطع کرده، با یک مرکز اورژانس پزشکی تماس بگیرید.

– در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف ایندومتاسین، پزشکتان را مطلع سازید:

حساسیت به آسپیرین یا دیگر داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی، سابقه ابتلا یا ابتلا به پولیپ‌های بینی مرتبط با آسپیرین، زخم‌های یا التهاب‌های دستگاه گوارش، هموفیلی یا دیگر مشکلات خون‌ریزی دهنده، زخم‌های دهانی یا بیماری‌های کبدی یا کلیوی.

– هنگام مصرف ایندومتاسین، برچسب همه داروهای مجاز بدون نسخه ای را که مصرف می کنید،به دقت بخوانید تا مطمئن شوید جزء داروهای ضد التهابی غیراستروییدی (مثل ایبوپروفن یا ناپروکسن) یا داروهایی که با ایندومتاسین تداخل ایجاد می‌کند، نباشد.

به خاطر داشته باشید که آسپیرین یک داروی ضدالتهابی غیراستروییدی است.

– پیش از انجام هرگونه عمل جراحی یا کارهای دندانپزشکی، پزشک را از اینکه ایندومتاسین مصرف می‌کنید، مطلع سازید. این دارو ممکن است موجب کبودی یا خون‌ریزی شدید شود.

 

پزشکین : ایندومتاسین و علائمی که نباید آن را مصرف کرد

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید