افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

انسداد عروق شبکیه چشم از علت تا درمان آن

eye-bleed

یکی از مشکلات چشمی که امکان بروز آن وجود دارد ، انسداد عروق شبکیه چشم از علت تا درمان آن می باشد در این مطلب پس از بررسی علت آن راه های پیشگیری و درمان آن را بیان می کنیم .

رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: ۹۳ درصد علت انسداد عروق شبكیه چشم مربوط به فشار خون و مابقی به بیماری های دیگر از جمله دیابت است.

محمد رضا منصوری روز چهارشنبه درهمایش تازه های فشار خون در بیمارستان امام خمینی (ره) افزود: فشار خون عامل اصلی بروز برخی بیماری ها است و این مساله نشان می دهد فشار خون را باید جدی بگیریم.

وی با بیان اینكه فشارخون یك بیماری خاموش و بدون علامت است اظهار امیدواری كرد: با رشد سطح آگاهی های جامعه، رفتار تغذیه ای و توجه به درمان ها در جامعه اصلاح شود.

منصوری یادآور شد: زندگی ماشینی ، نحوه تغذیه و بی تحركی زمینه شیوع بیماریهایی مانند فشار خون و دیابت را افزایش داده است.

وی در ادامه به دستاوردهای پژوهشی دانشگاه علوم پزشكی تهران اشاره كرد و گفت: این دانشگاه طی ۱۱سال اخیر توانسته رتبه اول پژوهشی كشور را كسب كند.

منصوری افزود: دانشگاه علوم پزشكی تهران نیز در آسیا رتبه ۶۰را از بین یكصد دانشگاه كسب كرده است.

دكتر منصور گتمیری معاون آموزشی مركز تحقیقات نفرولوژی نیز در این همایش گفت: حداقل ۲۰درصد مبتلایان فشار خون از بیماری خون مطلع نیستند و از مطلعین نیز فقط ۶۰درصد برای درمان اقدام می كنند.

وی تاكید كرد: آموزش فشار خون از سه بعد آموزش به جمعیت عمومی، آموزش به كادر تخصصی و آموزش افراد در معرض خطر ابتلا به فشار خون مورد توجه متخصصان است.

دكتر گتمیری گفت: هیچ گروهی از فشار خون مصون نیست و تنها راه درمان، مصرف دارو نیست بلكه می تواند با كاهش نمك و اصلاح اضافه وزن، خودداری از مصرف الكل و سیگار، مصرف پتاسیم و كلسیم و انجام ورزش های هوازی منظم، فشار خون را كنترل كرد.

پزشکین : انسداد عروق شبکیه چشم از علت تا درمان آن

۱ نظر

  1. سلا خسته نباشید دختری هستم ۲۴ ساله دوماه پیش به طور ناگهانی یه لکه تار در میدان دیدم افتاد به اورژانس چشم پزشکی مراجعه کردم گفتن چشمت سالمه ومشکلی نمیبینیم به متخصص مغزو اعصاب هم مراجعه کردم گفت جای نگرانی نیست کم کم خوب میشه بعد دو هفته کمی چشمم بهتر شد اما با گذشت دو ماه دوباره این لکه تار برگشته و بینایی چشم چپمو مختل کرده طوری که فقط با چشم راستم میتونم ببینم‌ در ضمن من سیکل سل دارم ممکنه عروق چشمم دچار انسداد شده باشد آیا برای چشمم به مرور خطر دارد یا خیر.لطفا جواب بدین وکمی منو از نگرانی در بیارین

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *