جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتانسداد عروق شبکیه چشم از علت تا درمان آن

eye-bleed

یکی از مشکلات چشمی که امکان بروز آن وجود دارد ، انسداد عروق شبکیه چشم از علت تا درمان آن می باشد در این مطلب پس از بررسی علت آن راه های پیشگیری و درمان آن را بیان می کنیم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ۹۳ درصد علت انسداد عروق شبکیه چشم مربوط به فشار خون و مابقی به بیماری های دیگر از جمله دیابت است.

محمد رضا منصوری روز چهارشنبه درهمایش تازه های فشار خون در بیمارستان امام خمینی (ره) افزود: فشار خون عامل اصلی بروز برخی بیماری ها است و این مساله نشان می دهد فشار خون را باید جدی بگیریم.

وی با بیان اینکه فشارخون یک بیماری خاموش و بدون علامت است اظهار امیدواری کرد: با رشد سطح آگاهی های جامعه، رفتار تغذیه ای و توجه به درمان ها در جامعه اصلاح شود.

منصوری یادآور شد: زندگی ماشینی ، نحوه تغذیه و بی تحرکی زمینه شیوع بیماریهایی مانند فشار خون و دیابت را افزایش داده است.

وی در ادامه به دستاوردهای پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: این دانشگاه طی ۱۱سال اخیر توانسته رتبه اول پژوهشی کشور را کسب کند.

منصوری افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در آسیا رتبه ۶۰را از بین یکصد دانشگاه کسب کرده است.

دکتر منصور گتمیری معاون آموزشی مرکز تحقیقات نفرولوژی نیز در این همایش گفت: حداقل ۲۰درصد مبتلایان فشار خون از بیماری خون مطلع نیستند و از مطلعین نیز فقط ۶۰درصد برای درمان اقدام می کنند.

وی تاکید کرد: آموزش فشار خون از سه بعد آموزش به جمعیت عمومی، آموزش به کادر تخصصی و آموزش افراد در معرض خطر ابتلا به فشار خون مورد توجه متخصصان است.

دکتر گتمیری گفت: هیچ گروهی از فشار خون مصون نیست و تنها راه درمان، مصرف دارو نیست بلکه می تواند با کاهش نمک و اصلاح اضافه وزن، خودداری از مصرف الکل و سیگار، مصرف پتاسیم و کلسیم و انجام ورزش های هوازی منظم، فشار خون را کنترل کرد.

پزشکین : انسداد عروق شبکیه چشم از علت تا درمان آن

اشتراک:


۱ دیدگاه

  1. سلا خسته نباشید دختری هستم ۲۴ ساله دوماه پیش به طور ناگهانی یه لکه تار در میدان دیدم افتاد به اورژانس چشم پزشکی مراجعه کردم گفتن چشمت سالمه ومشکلی نمیبینیم به متخصص مغزو اعصاب هم مراجعه کردم گفت جای نگرانی نیست کم کم خوب میشه بعد دو هفته کمی چشمم بهتر شد اما با گذشت دو ماه دوباره این لکه تار برگشته و بینایی چشم چپمو مختل کرده طوری که فقط با چشم راستم میتونم ببینم‌ در ضمن من سیکل سل دارم ممکنه عروق چشمم دچار انسداد شده باشد آیا برای چشمم به مرور خطر دارد یا خیر.لطفا جواب بدین وکمی منو از نگرانی در بیارین

نظر خود را بیان کنید