جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتانجام ورزش پس از زایمان

5147225371316222165912355221727252197203

خانم های عزیز شما علاوه بر این که در دوران بارداری نیاز به ورزش دارید پس از آن هم نیز باید به ورزش ادامه دهید در این پست انجام ورزش پس از زایمان را بیان می کنیم .

زایمان فرآیندی پیچیده و طاقت‌فرسا است و صرف‌نظر از طبیعی یا سزارین بودن آن، فشار زیادی را به مادر وارد می‌کند. به همین علت این روز‌ها پزشکان بر بازتوانی پس از زایمان تاکید فراوان دارند تا خانم باردار پس از وضع حمل هر چه زودتر بتواند به وضعیت طبیعی خود بازگردد. در این بین نقش ورزش در رسیدن به این امر مهم، بسیار حیاتی است.

حرکت اول:

حرکت ساده، اما در عین حال مهمی را برای شما انتخاب کرده‌ایم.

پس از دراز کشیدن روی زمین، زیر پاها را با دو دست گرفته و سعی کنید پاها را به هم نزدیک کنید. این حرکت ساده را ۳۰ مرتبه در ۳ مرحله با فاصله یک دقیقه انجام دهید.

حرکت دوم:

این حرکت هم شباهت بسیاری به حرکت قبلی دارد، با این تفاوت که در این حرکت عضلات نزدیک‌کننده و دورکننده لگن تقویت می‌شوند. نقش این عضلات حفظ قوام رحم در دوران سالمندی است که فرد در این دوران دچار افتادگی رحم نشود.

این حرکت را مطابق شکل به صورت زیگزاگی برای هر دو پا انجام دهید. ۱۵ مرتبه در ۳ مرحله با فاصله یک دقیقه برای این حرکت کافی است.

حرکت سوم:

پس از گرم شدن عضلات لگن سراغ مشکل‌ترین بخش این جلسه می‌رویم که می‌بایست به دقت، مطابق شکل این حرکت را انجام دهید.

برای انجام این حرکت ابتدا روی زمین به پهلو دراز بکشید و یک بار پای راست را بالا بکشید و پس از کامل کردن ۱۵ تایی حرکت، آن را برای پای چپ اجرا کنید.

همان‌طور که گفته شد این حرکت را ۱۵‌‌مرتبه و در ۳ مرحله با فاصله یک دقیقه یک بار برای پای چپ و یک بار برای پای راست انجام دهید.

خانم ها با انجام ورزش های پس از زایمان بدن خود را قوی و از بروز خیلی بیماری ها جلوگیری کنید .

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ