جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتافزایش کالری زیاد و رابطه آن با مشکلات روحی

772789_965

  • دانشمندان علم تغذیه ارتباط سن با میزان کالری را بستگی به نوع آب و هوا و کیفیت غذاهای فرد مصرف کننده  دانسته به طوری که اگر فرد از غذاهای سالم و مقوی استفاده و در محیطی عاری از استرس زندگی می کند بدن او به کالری کمتری نیازمند است.

 

حسین بسکی متخصص تغذیه با اشاره به ارتباط سن و نیاز بدن به کالری اظهار داشت: یکی از اصول پذیرفته شده درباره میزان کالری مورد نیاز بدن با جنسیت ارتباط دارد به طوری که  روزانه زنان به ۲ هزار کالری و مردان به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ کالری نیاز دارند و سن افراد در میزان این کالری رابطه ای مستقیم دارد.
وی ادامه داد:دانشمندان علم تغذیه ارتباط سن با میزان کالری را بستگی به نوع آب و هوا و کیفیت غذاهای فرد مصرف کننده  دانسته به طوری که اگر فرد از غذاهای سالم و مقوی استفاده و در محیطی عاری از استرس زندگی می کند بدن او به کالری کمتری نیازمند است.
بسکی ابراز داشت: زنان فعال در ۲۰ تا ۳۰ سالگی روزانه باید ۲ هزار و ۴۰۰ کالری دریافت کنند و بعد از ۶۰ سالگی این مقدار را به ۲ هزار کالری برسانند همچنین مردان بدون تحرک در سنین ۲۵ الی ۳۰ سالگی می توانند روزانه بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ کالری دریافت کنند، اما از ۶۰ سالگی به بعد این میزان باید به ۲ هزار کالری برسد.
وی یاد آور شد: مردان در صورت فعالیت های ورزشی می توانند روزانه سه هزار کالری و در ۶۰ سالگی به بعد، ۲ هزار و ششصد کالری دریافت کنند.
با این همه، متخصصان تغذیه توصیه می کنند که افراد علاقمند به برخورداری از وزن سالم، به جای تمرکز بر کنترل کالری دریافتی، باید به ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل و متنوع و مصرف آب فراوان هم توجه داشته باشند.
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید