افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

افزایش قد در کودکان با مصرف این مواد غذایی

  • بهترین منبع تامین کننده کلسیم برای افزایش قد در کودک می‌باشند. در بین انواع محصولات لبنی، ماست و پنیر کم نمک از بهترین منابع کلسیم‌دار برای افزایش قد کودک می‌باشند.

 

*فرزاد برهمندپور: بسیاری از والدین ممکن است نگران قد کشیدن فرزندان خود در دوران رشد باشند. در این زمینه مطالعات علمی نشان داده‌اند که توجه به برخی از مواد غذایی می‌تواند در افزایش قد کودکان موثر باشد.

انواع غلات کامل مانند دانه گندم کامل، برنج قهوه‌ای، نان‌های سبوس دار به دلیل این که حاوی منابع غنی از ویتامین‌های گروه B به همراه آهن، منیزیم و سلنیوم می‌باشند، در صورتی که به طور متنوع در رژیم غذایی کودک مصرف شوند، می‌توانند در افزایش قد او موثر باشند.

بهترین منبع تامین کننده کلسیم برای افزایش قد در کودک می‌باشند. در بین انواع محصولات لبنی، ماست و پنیر کم نمک از بهترین منابع کلسیم‌دار برای افزایش قد کودک می‌باشند.

به همین دلیل توصیه می‌شود که کودکان حداقل یک نوبت پنیر و دو نوبت ماست در رژیم غذایی روزانه خود استفاده نمایند.

این نوع از سبزی به دلیل این که حاوی مقادیر بالایی کلسیم به شکل گیاهی در کنار سدیم می‌باشد، می‌تواند در تامین مواد مغذی مورد نیاز برای افزایش قد موثر باشد.

بنابراین مصرف اسفناج به همراه ماست در تامین حداکثری کلسیم برای بدن کودک توصیه می‌شود.

به دلیل این که حاوی مقادیر قابل توجه از ویتامین‌های گروه B بخصوص B3 است، در تحریک افزایش قد در بدن کودک بسیار موثر می‌باشد.

بنابراین مصرف متنوع آن همراه با شیر در صبحانه یا به صورت کلوچه در میان وعده و یا همراه با غذا در ناهار یا به صورت سوپ در شام در رژیم غذایی کودک توصیه می‌گردد.

بخصوص قارچ‌های صدفی با دارا بودن مقادیر بالایی پروتئین می‌توانند در تحریک افزایش قد در کودکان موثر باشند. به همین دلیل مصرف یک یا دو بار قارچ صدفی در هفته در رژیم غذایی کودک توصیه می‌شود.

توصیه به والدین

برای افزایش قد، ضروری است که در رژیم غذایی کودک منابع غنی از شیر و لبنیات به همراه غلات کامل و سبزیجات سبز رنگ در کنار جوی دوسر و انواع قارچ‌ها بخصوص قارچ صدفی استفاده شود.

منبع : سلامت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *