افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

افزایش آمادگی جسمانی با ورزش رزمی

  • این ورزش رزمی کره‌یی دو دهه است که در المپیک حضور دارد. تکواندو بر پایه ضربه زدن با پاست و نیز تکواندوکاران حرکات قدرتی بر روی پا انجام می‌دهند. آن‌ها نیاز دارند که زیاد بدوند و حرکت اسکات انجام دهند.

 

انجام ورزش‌های رزمی می‌تواند فواید زیادی برای ورزشکاران داشته باشد. این نوع ورزش‌ها ضربان قلب را افزایش می‌دهد و باعث افزایش آمادگی جسمانی می‌شود.

 

شش ورزش رزمی که باعث افزایش آمادگی جسمانی و تناسب اندام می‌شوند، عبارتند از:

 

۱. تکواندو 

این ورزش رزمی کره‌یی دو دهه است که در المپیک حضور دارد. تکواندو بر پایه ضربه زدن با پاست و نیز تکواندوکاران حرکات قدرتی بر روی پا انجام می‌دهند. آن‌ها نیاز دارند که زیاد بدوند و حرکت اسکات انجام دهند.

 

این ورزش برای سوزاندن کالری مفید است و به عضله‌سازی کمک می‌کند. انجام تکواندو سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد.

 

۲. کاپویرا: 

این ورزش ریشه در کشور برزیل دارد. برای انجام این ورزش باید تعادل و انعطاف‌پذیری را افزایش دهید. ورزشکاران این رشته ورزشی بر پاها و بدنه تمرکز دارند. معمولا ورزشکارانی که ژیمناستیک و یوگا انجام می‌دهند به این ورزش رزمی گرایش پیدا می‌کنند.

 

۳. جوجیتسو: 

این ورزش در آمریکای جنوبی طرفداران زیادی دارد. در این ورزش از وزن بدن استفاده می‌شود. برای رسیدن به آمادگی در جوجیتسو باید ورزش‌های قلبی – عروقی انجام داد و قدرت بدن را بالا برد. استقامت نیز در این ورزش بسیار مهم است.

 

۴. تایچی: 

تایچی ورزش رزمی آرام و نمایشی است. با این حال این ورزش به افزایش قدرت جسم و ذهن کمک می‌کند. این ورزش تعادل را افزایش می‌دهد. افراد با انجام این ورزش تنش و اضطراب را دور می‌کنند و قدرت تمرکز را افزایش می‌دهد. اگر می خواهید وزن کم کنید بهتر است در کنار این ورزش فعالیت‌های دیگری نیز داشته باشید.

 

۵. مویی تای: 

مویی تای ورزش تایلندی است. تمرینات این ورزش سنگین است و زمان زیادی لازم است تا در آن حرفه‌یی شوید. با انجام مویی تای آمادگی جسمانی و استقامت افزایش می‌یابد.

 

۶. جودو: 

این ورزش انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهد و بر آمادگی جسمانی و ذهنی تمرکز دارد. افرادی که جودو انجام می‌دهند باید بر تغذیه، طرز فکر و تنفس خود کار کنند. بنابراین این ورزش تاثیر زیادی بر نوع زندگی دارد.

 

منبع : بیتوته

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *