جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاعتیاد مادر چه ارتباطی با نارسایی قلبی نوزاد دارد ؟

 

  • مارگارت هونين از بخش نارسايي‌هاي هنگام تولد و ناتوانايي‌هاي رشدي مركز كنترل و پيشگيري از بيماري‌هاي آمريكا مي گويد اين ارتباط در مورد مادراني كه در اين دوره زماني بيشتر سيگار مي كشيدند، قوي تر بود.

اعتیاد آثار مخرب گسترده ای دارد که نه تنها به خود فرد اسیب می زند بلکه به اطرافیان او نیز آسیب های جبران ناپذیری وارد میکند. پژوهش های صورت گرفته توسط محققان آمریکایی نشان داده است که احتمال متولد شدن نوزادی که نارسایی قلبی دارد در مادرانی که در اوایل بارداری خود اعتیاد داشته و یا سیگار می کشیده اند بیشتر است.


اين پژوهشگران دريافتند احتمال اينكه زناني كه در دوره زماني يك ماه پيش از بارداري تا پايان دوره سه ماهه اول بارداري خود سيگار مي‌كشيدند، نوزدان مبتلا به نارسايي قلبي مادرزادي به دنيا بياورند بيش از زناني بود كه در اين دوره سيگار نمي‌كشيدند.

مارگارت هونين از بخش نارسايي‌هاي هنگام تولد و ناتوانايي‌هاي رشدي مركز كنترل و پيشگيري از بيماري‌هاي آمريكا مي گويد اين ارتباط در مورد مادراني كه در اين دوره زماني بيشتر سيگار مي كشيدند، قوي تر بود.

به گفته وي اغلب افراد مي‌دانند كه استعمال سيگار موجب ابتلا به سرطان، بيماريهاي قلبي و ديگر مشكلات عمده براي سلامتي مي‌شود.

هونين افزود حقيقت انكارنشدني اين است كه زناني كه در دوران بارداري سيگار مي‌كشند سلامت خود و جنينشان را در خطر قرار مي‌دهند .

نتايج اين تحقيقات كه سه هزار و ‪ ۶۷‬نوزاد مبتلا به نارسايي قلبي مادرزادي را مورد بررسي قرار داد، در نشريه بيماري‌هاي كودكان منتشر شده است.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید