جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاطلاعاتی در رابطه با سویا و جوانه گندم

he99

سویا و جوانه گندم از جمله مواد غذایی است که برای درست کردن خیلی از غذا ها از آن استفاده می کنیم امروز در سایت پزشکین تصمیم گرفتیم که اطلاعاتی در رابطه با سویا و جوانه گندم و خواص آن را نیز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

در این روزها به خوردن جوانه های گندم و جو بسیار توصیه می شود، آیا از خواص آن اطلاعی دارید؟

جوانه گندم به دلیل داشتن ویتامین‌های E ، سلنیوم و منیزیم باعث حذف رادیکال‌های آزاد می‌شود و به تقویت سیستم ایمنی و فعالیت‌های مغز کمک می‌کند.

استفاده از مواد غذایی حاوی آنتی‌ اکسیدان‌ در هوش و تقویت قدرت حافظه مؤثر است.

موادی نظیر سبزی‌های تازه با خنثی کردن رادیکال‌‌های آزاد حالت ارتجاعی رگ‌‌ها را حفظ کرده و باعث خون‌‌رسانی بهتر به مغز و اعصاب شده و به طور غیرمستقیم از کاهش توانایی فکری جلوگیری می‌‌کنند.

 

خواص خوراکی ها
ماده دیگر سویا و بهتر از آن روغن سویا است که هم کلسترول بد خون LDL را کاهش می‌دهد و هم از اکسیداسیون کلسترول خوب HDL جلوگیری کرده و در کنار آن رادیکال‌‌های آزاد را خنثی کرده و از تشکیل پلاک‌های عروقی جلوگیری می‌کند. سویا همچنین دارای فیتو استروژن‌هایی است که در تقویت حافظه مؤثرند.

در بارداری و شیر دهی ذخایر کولین مادر تخلیه می‌شود و کولین کافی برای رشد مغز در دسترس نیست، از این رو برای حفظ سلامت مادر باید از منابع غذایی حاوی کولین استفاده شود.

کولین روی پیام‌های عصبی مؤثر است و سرعت ساخت استیل‌کولین را برای حفظ قدرت حافظه و فعالیت‌های عضلانی افزایش می‌‌دهد. مادران در دوران شیردهی باید ۴ واحد (۴ لیوان ۲۴۰ سی‌سی) شیر و علاوه بر این، جگر، تخم‌ مرغ و بادام ‌زمینی نیز مصرف کنند.

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید