جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاز بین رفتن مینای دندان با این نوشیدنی ها

از بین رفتن مینای دندان با این نوشیدنی ها

download (1)

 

 

با توجه به هزینه های بالای ترمیم و درمان مشکلات دندان بهتر است با کمی مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان از خراب شدن و پوسیدگی دندان جلوگیری کنیم در این جا شما را آشنا می کنیم با از بین رفتن مینای دندان با این نوشیدنی ها .

برخی از نوشیدنی‌ها به علت این که خاصیت اسیدی زیادی دارند، موجب آسیب رساندن به مینای دندان می‌شوند.

امیدرضا رکن، متخصص دندانپزشک گفت: نوشابه‌هایی که به علت داشتن اسید زیاد و افزایش نیرو به مینای دندان آسیب می‌رسانند، همانند نوشابه‌های انرژی‌زا و ورزشی است که بیشتر جوانان و نوجوانان از آنها استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در یک آزمایش که متخصصان انجام داده‌اند ابتدا به مدت ۱۵ دقیقه مینای دندان را در نوشیدنی‌های انرژی‌زا و ورزشی سپس ۲ ساعت در بزاق مصنوعی قرار دادند و این عمل روزانه ۴ بار و به مدت ۵ روز انجام شد، بعد از گذشت این ۵ روز آسیب‌هایی که به مینای دندان وارد شد قابل مشاهده گردید و به این نتیجه رسیدند که نوشابه‌های انرژی‌زا ۲ برابر نوشیدنی‌های ورزشی موجب از بین رفتن مینای دندان می‌شوند.

رکن اظهار داشت: هرچه قدر که مینای دندان آسیب ببیند و تحلیل و فرسایش در آن ایجاد شود دیگر قابل بازگشت نیست و بیشتر موجب پوسیدگی و افزایش حساسیت به سرما می‌شود.

متخصص دندان پزشک خاطرنشان کرد: هرچه قدر که بعد از آشامیدن این نوشیدنی‌ها، بتوانیم آدامس بدون قند بجویم این عمل خود باعث می‌شود که بزاق در دهان زیاد شود و بر اسیدهای نوشابه‌ها اثر بگذارد، بنابراین به کاهش سطح اسیدها در دهان کمک می‌کند و با شستن آب نیز می‌توان این اثرات اسیدی را کم کرد.

 

پزشکین : از بین رفتن مینای دندان با این نوشیدنی ها

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید