جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکیناز بین رفتن مینای دندان با این نوشیدنی ها

از بین رفتن مینای دندان با این نوشیدنی ها

download (1)

 

 

با توجه به هزینه های بالای ترمیم و درمان مشکلات دندان بهتر است با کمی مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان از خراب شدن و پوسیدگی دندان جلوگیری کنیم در این جا شما را آشنا می کنیم با از بین رفتن مینای دندان با این نوشیدنی ها .

برخی از نوشیدنی‌ها به علت این که خاصیت اسیدی زیادی دارند، موجب آسیب رساندن به مینای دندان می‌شوند.

امیدرضا رکن، متخصص دندانپزشک گفت: نوشابه‌هایی که به علت داشتن اسید زیاد و افزایش نیرو به مینای دندان آسیب می‌رسانند، همانند نوشابه‌های انرژی‌زا و ورزشی است که بیشتر جوانان و نوجوانان از آنها استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در یک آزمایش که متخصصان انجام داده‌اند ابتدا به مدت ۱۵ دقیقه مینای دندان را در نوشیدنی‌های انرژی‌زا و ورزشی سپس ۲ ساعت در بزاق مصنوعی قرار دادند و این عمل روزانه ۴ بار و به مدت ۵ روز انجام شد، بعد از گذشت این ۵ روز آسیب‌هایی که به مینای دندان وارد شد قابل مشاهده گرديد و به این نتیجه رسیدند که نوشابه‌های انرژی‌زا ۲ برابر نوشیدنی‌های ورزشی موجب از بین رفتن مینای دندان می‌شوند.

رکن اظهار داشت: هرچه قدر که مینای دندان آسیب ببیند و تحلیل و فرسایش در آن ایجاد شود دیگر قابل بازگشت نیست و بیشتر موجب پوسیدگی و افزایش حساسیت به سرما می‌شود.

متخصص دندان پزشک خاطرنشان کرد: هرچه قدر که بعد از آشامیدن این نوشیدنی‌ها، بتوانیم آدامس بدون قند بجویم این عمل خود باعث می‌شود که بزاق در دهان زیاد شود و بر اسیدهای نوشابه‌ها اثر بگذارد، بنابراین به کاهش سطح اسیدها در دهان کمک می‌کند و با شستن آب نیز می‌توان این اثرات اسیدی را کم کرد.

 

پزشکین : از بین رفتن مینای دندان با این نوشیدنی ها

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)