جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاثرات منفی چاقی بر کاهش عمر کلیه پس از عمل

koleeye2

قابل توجه افراد چاقی که بیماری کلیه دارند یا می خواهند پیوند کلیه انجام بدهند ، توضیحات کامل در مورد اثرات منفی چاقی بر کاهش عمر کلیه پس از عمل با ما باشید .

دکتر سیدمجید موسوی موحدبا اشاره به اینکه بر اساس تحقیقات انجام شده دو سوم افراد چاق مبتلا به کم تحرکی هستند، گفت: چاقی منجر به افزایش فعالیت کلیه می‌شود، بنابراین کاهش وزن می‌تواند موجب کمک به بهبود عملکرد کلیه‌ها و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های کلیوی شود.
وی با تاکید بر اینکه بر اساس تحقیقات انجام شده، میزان ابتلا به دیابت در آمریکا بین سال‌های ۱۹۹۰تا ۲۰۰۱ افزایش شدیدی داشته است، تصریح کرد: چاقی یکی از مهم‌ترین دلایل ابتلا به بیماری‌های دیابت و کلیوی است.
این فوق تخصص کلیه، چاقی را یکی از عوامل موثر در کاهش عمر کلیه پس از پیوند دانست و بیان کرد: چاقی ارتباط مستقیمی در ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی دارد. همچنین این عارضه می‌تواند افراد را مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی کند.
موسوی یادآورشد: افرادی که می‌خواهند برای پیوند کلیه تحت عمل جراحی قرار گیرند باید وزن قابل قبولی داشته باشند. بنابراین افزایش وزن یک عامل مهم و موثر در کاهش میزان موفقیت عمل پیوند این افراد است.
وی درباره اینکه آیا کاهش وزن می تواند منجر به کاهش عوارض چاقی شود، اظهار کرد: کاهش وزن نقش موثری را در کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف بویژه مشکلات کلیوی در افراد ایفا می‌کند.
این فوق تخصص کلیه در پایان با تاکید بر اینکه کاهش ۱۰ درصد از وزن نیز حتی می‌تواند درصد ابتلا به بیماری های کلیوی و دیابت را در افراد کاهش دهد، خاطرنشان کرد: رژیم‌های غذایی خاصی برای افراد براساس سن و شرایط بیماری تجویز می‌شود که افراد باید این رژیم‌ها را به صورت صحیح رعایت کنند.
پزشکین : اثرات منفی چاقی بر کاهش عمر کلیه پس از عمل
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید