افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

اثرات مثبت گریه بر بدن

  • یکی از مهم ترین ویژگی های گریه این است که پس از تمام شدن آن بدن قادر است با یک نفس عمیق خودش را آرام کند. علاوه بر این ضربان قلب به حالت عادی خود باز می گردد. علاوه بر این، یافته های به دست آمده از آخرین تحقیقات نشان داده است، اغلب افراد پس از گریه حال بهتری داشته اند.

 

وجود این کلیشه همیشگی که هر کسی گریه می کند یا ضعیف است یا احساساتی، منجر به آن شده است که بسیاری از افراد برای قوی تر به نظر رسیدن با احساسات مقابله کنند و حاضر به گریه نباشند. با تمام این احوال، کارشناسان تأکید دارند که گریه مزایای غیرقابل انتظاری با خود به همراه دارد. بر این اساس، آن دسته افرادی که سریع تر گریه می کنند استرس کمتری دارند، میزان سموم بدن آنها به طور چشم گیری کمتر از دیگران است و از همه مهمتر آگاهی احساسی بالاتری دارند.

یکی از مهم ترین ویژگی های گریه این است که پس از تمام شدن آن بدن قادر است با یک نفس عمیق خودش را آرام کند. علاوه بر این ضربان قلب به حالت عادی خود باز می گردد. علاوه بر این، یافته های به دست آمده از آخرین تحقیقات نشان داده است، اغلب افراد پس از گریه حال بهتری داشته اند. در کنار این، هر بار گریه باعث می شود درصد قابل توجهی از سموم از بدن خارج شوند و از آن مهم تر هورمون استرس را در بدن کنترل می کند.

گریه نشانه ای است از شناخت انسان نسبت به احساساتش، بنابراین فردی که به راحتی گریه می کند خود آگاهی بیشتری دارد. چنین افرادی بسیار بیشتر از دیگران از احساساتی هم چون شادی، آرامش و قدردانی آگاه هستند؛ چراکه به خود و بدنشان اجازه می دهند کاملاً هنگام ناراحتی و اندوه تخلیه شوند. نباید فراموش کرد که گریه به اطرافیان اجازه می دهد شناخت بهتری نسبت به احساسات ما داشته باشند. همین مسئله باعث ارتقا کیفیت روابط انسانی می شود؛ چراکه افراد اجازه پیدا می کنند در یک رابطه به راحتی ابراز احساسات داشته باشند.

بنابراین، اگر جزء آن دسته افرادی هستید که به راحتی گریه می کنند و از این بابت خجالت زده می شوید، بهتر است برای همیشه با این احساس خداحافظی کنید؛ چراکه شما فردی سالم تر و آگاه تر نسبت به احساسات خود هستید.

 

منبع : بهداشت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *