جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاثرات سن مادر بر هوش کودک

اثرات سن مادر بر هوش کودک

T14

 

محققان به این نتیجه رسیده اند که سن بارداری بر هوش کودکان اثرات زیادی دارد در این مطلب به بیان توضیحات بیشتر درباره سن بارداری و هوش کودک را در اختیار شما می گذاریم .

در این مطالعه آمده است زنانی که در دهه ۳۰ سالگی از عمرشان صاحب فرزند می‌شوند نسبت به مادرانی که در دهه ۲۰ و ۴۰ سالگی فرزند خود را به دنیا می‌آورند کودکانی سالم‌تر و باهوش‌تر دارند.
پزشکان در یک برنامه بلندمدت روند رشد ۱۸ هزار کودک انگلیسی را مورد بررسی قرار دادند تا تاثیر سن مادر روی سلامت کودک ارزیابی شود. در این بررسی مشخص شد کودکانی که به هنگام تولد، مادرانشان در دهه ۳۰ سالگی از عمر خود بوده‌اند نسبت به کودکان دیگر در تست‌های شناختی امتیاز بیشتری بدست آورده‌اند.
همچنین به گفته پزشکان، زنانی که در دهه ۴۰ سالگی عمر خود صاحب فرزند می‌شوند به اندازه کافی برای بازی کردن با کودک خود وقت نمی‌گذارند و در نتیجه این کودکان بیشتر مستعد ابتلا به چاقی هستند.
کارشناسان انگلیسی معتقدند زنانی که برای اولین بار در دهه ۳۰ سالگی از عمر خود صاحب فرزند می‌شوند به طور معمول تحصیل کرده‌تر هستند، سبک زندگی سالم‌تری دارند و پیش از بارداری مراقبت‌های لازم را در نظر گرفته‌اند.
پزشکین : اثرات سن مادر بر هوش کودک
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید