جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاثرات سر و صدا بر روی قلب و حملات قلبی

download (5)

توجه کنید که در همه جا تا نام بیماری قلبی پیش می آید حرف از تغذیه نادرست و فشار خون و چربی خون می باشد در این پست می خواهیم اثرات سر و صدا بر روی قلب و حملات قلبی را با جزئیات بیان کنیم .

پزشکان در آمریکا می‌گویند: افرادی که مدت طولانی در معرض سر و صدای بلند قرار دارند بیشتر دچار بیماری‌های قلبی می‌شوند.

در بررسی این پزشکان آمده است افرادی که در محل کارشان یا شرکت در فعالیت‌های تفریحی در معرض سر و صدای بلند قرار دارند بیشتر احتمال دارد به بیماری‌های قلبی مبتلا شوند.

دکتر «ون کی گان» از کالج سلامت عمومی دانشگاه کنتاکی گفت: افرادی با عارضه فقدان شنوایی فرکانس بالای دوسویه تقریبا دو برابر احتمال دارد به بیماری‌های قلبی دچار شوند.

نتایج بررسی‌های پیشین نیز حاکی از آن بود که قرار گرفتن در معرض صدا به خصوص در محل کار با خطر ابتلا به بیماری قلبی، فشارخون بالا و دیگر بیماری‌ها ارتباط دارد. متخصصان معتقدند که عارضه فقدان شنوایی فرکانس بالا، شاخص بهتری برای آگاهی از قرار گرفتن در معرض صدای بلند است.
در این بررسی اطلاعات مربوط به ۵۲۲۳ نفر در فاصله سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۴ به منظور مشخص شدن ارتباط قرار گرفتن در معرض سر و صدای بلند با بیماری قلبی بررسی شد. این افراد در طول انجام مطالعه ۲۰ تا ۶۹ ساله بوده‌اند.

در مجموع افراد مبتلا به عارضه از فقدان شنوایی فرکانس بالا در مقایسه با افراد دارای قدرت شنوایی فرکانس بالای معمولی دو برابر بیشتر در معرض بیماری قلبی هستند. همچنین در میان افراد ۵۰ سال و کم‌سن‌تر قرار گرفتن در معرض سر و صدای بلند احتمال ابتلا به بیماری قلبی را چهار برابر افزایش می‌دهد.
پزشکان به افراد توصیه می‌کنند مدت قرار گرفتن در معرض سر و صدای بلند را در خانه و محل کار به حداقل برسانند.

 

 

پزشکین : اثرات سر و صدا بر روی قلب و حملات قلبی

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید