جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاثرات بارداری بر تغییرات بعضی هورمون های مردان

16119017919447108417214523068211224131107238

لازم است بدانید دوران بارداری علاوه بر تغییراتی بر زنان باعث وجود تغییرات هورمونی در مردان می شود بخوانید جزئیات اثرات بارداری بر تغییرات بعضی هورمون های مردان با توضیحات در این پست .

تغییرات بدنی زن هنگام بارداری کاملا مشهود است، اما به نظر می ‌رسد مردان هم در دوران بارداری همسر خود،‌ تغییرات هورمونی مشابهی را درون بدن خود تجربه می ‌کنند که روی رفتار آن ‌ها با کودک تاثیر می ‌گذارد.

اغلب تصور می ‌شود که زن ‌ها باردار می‌ شوند و در طی بارداری تغییرات مختلفی را درون بدن خود تجربه می ‌کنند. خب ظاهرا این تصور چندان هم کامل نیست.

درست است که تغییرات بدن زن مشهودتر است، اما مردان هم به واسطه پدر شدن تغییرات هورمونی مشابهی را در بدن خود تجربه می ‌کنند.

بدن مردان هم مانند زنان به واسطه ی بچه ‌دار شدن،‌ هورمون اکسی‌ توسین بیشتری ترشح می ‌کند.

به نظر می‌ رسد این هورمون کاملا به رفتار والدانه مربوط است:‌ پدرانی که اکسی ‌توسین بیشتری در بدن شان آزاد می‌ شود بیشتر با بچه‌ ها بازی می ‌کنند و بیشتر دلبسته ی آن‌ ها می ‌شوند.

همچنین میزان تستوسترون خون مردان با پدر شدن کاهش می‌ یابد. تستوسترون کم ‌تر با توجه بیشتر به خانواده و کودک همراه است.

در زنانی که مادر می‌ شوند، هورمونی به نام پرولاکتین در تغذیه کودک با شیر نقش دارد. اما پرولاکتینبدن مردانی که پدر می ‌شوند هم، درست مانند زنان، در ماه‌ های آخر بارداری همسر، بالا می ‌رود.

مردانی که پرولاکتین بیشتری ترشح می‌ کنند هوشیاری و مسئولیت بیشتری نسبت به گریه نوزاد نشان می ‌دهند. خب ظاهرا تغییرات بارداری اصلا مختص خانم‌ ها نیست!

 

اثرات بارداری بر تغییرات بعضی هورمون های مردان : مطالب مفید در مورد دوران بارداری را در سایت پزشکین بخوانید .

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید