افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

آیا ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می شود؟

ورزشهای مناسب افزایش قد پسران دوچرخه‌سواری، شنا و ورزش‌هایی از این دست را می‌توان نام برد و باله، اسکیت و ورزش‌هایی با حرکات متعادل بدنی را بهترین راه تقویت عضلات دختران نام برد

Kids

دکتر فرهنگ غنی‌پور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با هشدار درباره کوتاه قدی ناشی از انجام ورزش‌های نامناسب گفت: برخی ورزش‌ها مانند ژیمناستیک زمینه ساز کوتاه قدی کودکان می‌شوند.
این متخصص ارتوپدی با اشاره به تأثیر جدی و اثبات شده ورزش بر رشد قد و تقویت عضلات کودک، بر لزوم انجام ورزش‌های مناسب با سن و جنس کودکان تأکید کرد.

شنا ورزشی برای افزایش قدوی گفت: ورزش ژیمناستیک مانند سایر ورزش‌های پرشی بعد از سن ۹ سالگی برای کودکان مناسب است زیرا پرش‌های موجود در این ورزش و ورزش‌هایی از این دست در سن پایین‌تر می‌تواند به محل‌های رشد استخوانی فشار وارد سازد و باعث زود بسته شدن محل‌های رشد استخوانی شود و سبب شود کودکان کوتاه‌ قد و عضلانی شوند.

Swims

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: دوچرخه‌سواری، شنا و ورزش‌هایی از این دست را می‌توان بهترین ورزش‌های برای افزایش قد پسرها نام برد و باله، اسکیت و ورزش‌هایی با حرکات متعادل بدنی را بهترین راه تقویت عضلات دختران نام برد.

غنی‌پور درباره مراجعات ناشی از صدمات ورزشی به کودکان نیز گفت: بیشتر کودکانی که به ارتوپدها مراجعه می‌کنند به علت انجام حرکات پرشی، التهاب مفصلی و در نتیجه لنگیدن کودک است که معمولاً پس از چند روز ورزش نکردن التهاب مفاصلشان بهبود پیدا می‌کند.
وی درباره نقش بارفیکس در افزایش قد کودکان تصریح کرد: بارفیکس برای افزایش قد مفید است اما موثرترین ورزش اثبات شده برای افزایش قد شنا است البته می‌توان از برخی ورزش‌های پرشی مانند بستکبال و والیبال نیز نام برد.

2 نظر

  1. باسلام پسرم ۷سال دارد تقریبا ۵ماه است که به ژیمناستیک میرود آیا این ورزش باعث کوتاهی قداو میشودیانه ؟لطفاراهنمایی کنین با تشکر

  2. با سلام حضور شما برادر بزرگوار من خودم مربی هستم از خردسالی هم به این ورزش رفته ام الانم ۱۷۹سانت قدم است متولد۱۳۵۰ هستم هر کسی که می گوید ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می شود به نظر این حقیر هیچ شناختی نه تنها از ژیمناستیک، بلکه از هیچ ورزشی آگاهی کافی ندارد.جالب است بدانید زمان ما می گفتند فوتبال باعث کوتاهی قد می شود الان به ستارهای فوتبال نگاه کنید تا متوجه شوید این باور درست بوده یا نه.در آخر این نکته را در نظر داشته باشید که رشد قد از همه بیشتر به تغذیه مناسب و صحیح ودر ثانی به ژنتیک بستگی بیشتر دارد تا نوع ورزش چه بسا افرادی در رشته والیبال سالیان سال مشغولند اما شاید قد بیشتر از۱۷۰ ندارند

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *