افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

آیا هپاتیت ب برای بارداری مشکل دارد

D1412412513

می خواهیم از پزشک مورد نظر این مطلب سوال کنیم که آیا هپاتیت ب برای باردار مشکل ندارد  بخوانید پاسخ این پزشک محترم را در ادامه مطلب .

دکتر رضا سالاری بیان کرد: زنانی که ناقل هپاتیت ب هستند، می‎توانند حامله شوند؛ تنها مسئله‎ای که برای نوزاد این مادران ممکن است اتفاق افتد، ابتلا به هپاتیت ب است که با مراقبت می‌توان این احتمال را به نزدیک صفر رساند.
وی اضافه کرد: برای اینکه احتمال عفونت نوزاد کاهش یابد (و حتی به نزدیک صفر برسد) باید بلافاصله پس از تولد کودک، ایمونوگلوبولین و واکسن هپاتیت ب به نوزاد تزریق شود.
سالاری ادامه داد: به همین دلیل زنان ناقل هپاتیت که حامله هستند، حتما پزشک خود را از این مساله مطلع کنند. پزشک پس از زایمان، بدن نوزاد را به دقت و با احتیاط می‎شوید و ظرف ۱۲ ساعت ایمونوگلوبولین هپاتیت ب(آمپول HBIG) را روی یک ران و اولین واکسن هپاتیت ب را ( حداکثر در ۷ روز اول پس از تولد ) روی ران دیگر نوزاد تزریق می‎کند.
این پژوهشگر اظهار کرد: نوبت دوم واکسن پس از یکماه و نوبت سوم واکسن شش ماه پس از نوبت اول تزریق می‎شود. کودک باید پس از چند روز و نیز ۹ تا ۱۲ ماه بعد از تولد از نظر وجود آنتی ژن سطحی هپاتیت ب مورد آزمایش قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در صورت اتخاذ این تدابیر، امکان ابتلای نوزاد به هپاتیت، به کمتر از ۱۰ درصد خواهد رسید. به هر حال این افراد اگر تعداد کافی بچه دارند، باید از حاملگی مجدد بپرهیزند.
به گفته سالاری کلیه زنان باید در دوران بارداری از نظرHBsAg مورد آزمایش قرار گیرند.
پزشکین : آیا هپاتیت ب برای باردار مشکل دارد

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *