جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآیا می توان خود ارضایی را درمان کرد

آیا می توان خود ارضایی را درمان کرد

download (2)

 

 

جز کسانی هستید که به بیماری خود ارضایی مبتلا هستید در این جا می خواهیم گفته محققان درباره خود ارضایی و این که آیا راه های درمان وجود دارد همراه ما باشید پاسخ به این سوال که آیا می توان خود ارضایی را درمان کرد

برخی از افراد، دچار اختلال های روانی در زمینه جنسی هستند و برای رفع نیازهای جنسی خود اقدام به خودارضایی می کنند. خودارضایی، نوعی بیماری است که دلایل خاصی هم برای ابتلا به آن وجود دارد.
دکتر محمدرضا صفری نژاد، اورولوژیست در این باره گفت: «قرار داشتن در موقعیت هایی که از نظر فانتزی باعث برانگیخته شدن حس جنسی می شوند، می تواند شانس علاقه به خودارضایی را افزایش دهد». وی تاکید کرد که برای پیشگیری از خودارضایی، پیش از هر چیزی، اراده شخصی و قوی لازم است.
وی اضافه کرد: «در درجه دوم، فرد باید از موقعیت هایی که سبب برانگیختگی جنسی او می شود (مثل دیدن، خواندن، شنیدن و افکار فانتزی) پرهیز کند». این جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری یادآور شد که در بعضی از موارد که خودارضایی شدت خیلی زیادی پیدا می کند، می توان با تجویز داروهای خاصی، به بیمار کمک کرد تا این رفتار را ترک کند اما لازمه این نوع درمان، پذیرفتن بیماری از سوی بیمار و همکاری او برای درمان است.
صفری نژاد ادامه داد: «افرادی که تمایل به ترک خودارضایی دارند باید ورزش، فعالیت های اجتماعی و پیاده روی را در مواردی که دچار برانگیختگی جنسی می شوند، جایگزین خودارضایی کنند. ورزش، یکی از بهترین راه های درمان و دوری از خودارضایی است».

 

پزشکین : آیا می توان خود ارضایی را درمان کرد

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ