افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

آیا مبتلایان به آسم می توانند واکسن آنفولانزا بزنند

  • در پایان شهریور و اوایل مهر یک سری عفونت‌های ویروسی به نام آنتروویروس‌ها ایجاد می‌شود که آب‌ریزش بینی، سردرد، سرفه، دل‌درد و حالت تهوع درپی دارد و کم کم بیماری آنفلوآنزا شروع می‌شود.

 

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای مانند آسم، برونشیت، قلبی-عروقی، دیابت و سرطان مبتلا هستند یا کلیه ، کبد و قلب و ریه پیوند کرده‌اند، واکسن آنفلوآنزا بزنند.

دکتر محمدرضا ناظر اظهار کرد: افرادی که به بیماری زمینه‌ای مانند آسم، برونشی، قلبی-عروقی، دیابت و سرطان مبتلا هستند یا کلیه ، کبد و قلب و ریه پیوند کرده‌اند با نظر پزشک معالج خود هر سه سال یک بار واکسن پنوموکوک را تزریق کنند.

این متخصص عفونی در ادامه گفت: در پایان شهریور و اوایل مهر یک سری عفونت‌های ویروسی به نام آنتروویروس‌ها ایجاد می‌شود که آب‌ریزش بینی، سردرد، سرفه، دل‌درد و حالت تهوع درپی دارد و کم کم بیماری آنفلوآنزا شروع می‌شود.

وی افزود: بهترین راه پیشگیری از آنفلوآنزا رعایت موازین بهداشتی و بهداشت عمومی و در رأس آن شستن مداوم دست‌هاست.

این متخصص بیماری‌های عفونی اضافه کرد: مهم‌ترین اقدام پیشگیری باید توسط فرد آلوده صورت گیرد و افراد آلوده در صورت سرفه و عطسه از ماسک و دستمال استفاده کنند و دست خود را به مکان‌های عمومی و تلفن‌های عمومی نزنند.
این متخصص بیماری‌های عفونی تصریح کرد: در برخی مواقع این ویروس‌ها می‌توانند علائم غیرطبیعی و کشنده مثل بیماری مننژیت، درگیری مغز و قلب و عفونت پرده‌های قلب را ایجاد کنند و بیمار را در فاز کشنده قرار دهد که در این موارد نیاز است به متخصصین عفونی مراجعه شود.

 

منبع : سلامت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *