جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآیا طب سوزنی روی زیبایی پوست موثر است

آیا طب سوزنی روی زیبایی پوست موثر است

206548_528

 

خیلی ها برای زیبایی پوست سراغ طب سوزنی می روند ؟ خیلی های سوال می کنند که آیا طب سوزنی روی زیبایی پوست موثر است یا خیر ؟همراه ما باشید .

رئیس انجمن علمی طب سوزنی ایران با اشاره به کاربردهای فراوان طب سوزنی در حوزه زیبایی گفت: «طب سوزنی یکی از روش‌های موثر در رفع و کاهش چین و چروک‌های صورت است.»

دکتر رضا حشمت با بیان این مساله گفت: «در طب سوزنی برای رفع کاهش چین و چروک صورت، استفاده از این روش باعث گشادی عروق و درنتیجه خونرسانی بیشتر در عروق شده و باعث می‌شود طراوت پوست بیشتر و عضلات صورت ریلکس شوند.»

به گفته رییس انجمن علمی طب سوزنی، تعداد جلسات درمانی با توجه به سن فرد و شدت عارضه، متفاوت است.

دکتر حشمت درنهایت تاکید کرد: «اثر طب سوزنی در کاهش و برطرف کردن چین و چروک‌های صورت به مراتب پایدارتر از سایر روش‌ها از جمله بوتاکس است البته باید این مساله را مدنظر داشت که این روش خیلی سریع اثر نمی‌کند و نیاز به زمان دارد.»

رییس انجمن علمی طب سوزنی گفت: «گاهی به برخی از افراد که برای ترک اعتیاد به مراکز درمانی می‌روند، متادون داده می‌شود این در حالی است که می‌توان از طب سوزنی به جای متادون برای بهبود این بیماران استفاده کرد.»

دکتر رضا حشمت  با بیان این مساله گفت: «طب سوزنی به این بیماران کمک می‌کند تا دچار استرس و افسردگی و دردهای عضلانی نشوند. از سوی دیگر به این بیماران کمک می‌کند تا اراده و قدرت تصمیم‌گیری آنها در ترک اعتیاد بهتر شود. در واقع طب سوزنی درمان کمکی خوبی در ترک اعتیاد محسوب می‌شود.»

او در پاسخ به این سوال که آیا برای ترک سیگار نیز می‌توان از طب سوزنی کمک گرفت یا خیر، توضیح داد: «احتمال موفقیت در ترک سیگار با استفاده از طب سوزنی  حدود ۳۰تا ۳۵ درصد است. معمولا این افراد بعد از ۳ تا ۴ جلسه استفاده از این روش باید میل به سیگار خود را از دست بدهند.»

دکتر حشمت در پایان با تاکید بر اینکه طب سوزنی فقط باید توسط پزشک انجام شود، گفت: «به یاد داشته باشید که طب سوزنی ابزاری است در دست پزشک که به روند درمان بیماری کمک می‌کند و پزشک بر اساس بیماری و محدودیت‌ها و قابلیت‌های طب سوزنی و سایر روش‌های درمانی از این روش استفاده می‌کند وگرنه طب سوزنی جایگزین دارودرمانی یا جراحی نیست.  به طور مثال ممکن است یک بیمار به هر دلیلی نتواند دارو مصرف کند مثلا معده او داروها را نپذیرد در این صورت ممکن است پزشک تشخیص دهد به جای دارو از طب سوزنی استفاده کند. در این مورد طب سوزنی به عنوان یک ابزار کمک‌کننده خواهد بود بنابراین اگر می‌خواهید از طب سوزنی برای درمان بهره ببرید حتما توجه داشته باشید که فردی که این کار را انجام می‌دهد یک پزشک باشد.»

 

 

پزشکین : آیا طب سوزنی روی زیبایی پوست موثر است

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید