جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآیا تمرینات یوگا در بارداری مفید است یا مضر ؟

آیا تمرینات یوگا در بارداری مفید است یا مضر ؟

yoga_for_pregnant_women

 

یوگا یک ورزش تمرکزی هست که محققان بیان کرده اند بر اکثر روند مفید درمانی بیماری ها اثر دارد و تن را سالم نگه می دارد ، حالا سوال این است که آیا تمرینات یوگا در بارداری مفید است یا مضر ؟ پاسخ را در ادامه بخوانید .

آیا تمرینات یوگا در بارداری مفید است یا مضر ؟ : بنابر یک مطالعه کوچک و جدید، به نظر می‌رسد یوگا، حتی در اواخر حاملگی برای مادرهای منتظر ایمن است.

تحقیق دریافت که تمرین‌های یوگا استرس بی‌موردی را بر مادر یا بچه وارد نمی‌کند. با استفاده از اندازه‌گیری‌های لحظه‌ای، محققان نشان دادند که حالت‌های مختلف یوگا هیچ اثر بدی روی ضربان قلب، فشار خون یا دیگر علائم حیاتی جنین یا مادر نمی‌گذارد.

به گفته محققان، این یافته‌ها که در شماره دسامبر زنان و زایمان گزارش شد، اطمینان خاطر می‌دهند که برخی حالت‌های بدنی عجیب و غریب یوگا به صورت کلی برای زنان حامله بی‌خطرند.

به گفته محقق راهبر، دکتر ریچل پولیس، نکته اینجاست که اغلب باید تغییراتی در تمرین‌ها صورت بگیرد. زنان موجود در مالعه از صندلی و دیواربرای تکیه کردن و حفظ تعادل استفاده کردند و کسی این را توصیه نمی‌کند که زنان در سه‌ماهه سوم حاملگی وارد کلاس‌های پیشرفته یوگا بشوند که مثلاً افراد در آن روی دست می‌ایستند.

دکتر فهیمه ساسان، دانشیار زنان و زایمان در دانشکده پزشکی مونت سینا گفت: «در یک حاملگی سالم، ما افراد را به همه انواع فعالیت‌های متوسط تشویق می‌کنیم. به نظر من این یافته‌ها مؤید آنچه به زنان توصیه می‌کرده‌ایم، هستند.»

یوگا در ایالات متحده محبوبیتی روزافزون دارد. پایش اخیری نشان داد که در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۰ میلیون امریکایی تمرین یوگا می‌کرده‌اند و این رقم شامل زنان حامله هم هست.

 

پزشکین : آیا تمرینات یوگا در بارداری مفید است یا مضر ؟

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید