جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآیا بین چاقی مادر و به تولد کودک چاق ارتباط دارد

download

 

محققان به بررسی این موضوع پرداخته اند که آیا بین چاقی مادر و به تولد کودک چاق ارتباط دارد و پس از انجام مطالعات و آزمایشات انجام شده نتیجه را این گونه بیان کرده اند .

افزایش وزن در دوران بارداری امری بسیار طبیعی است اما اگر بیش از حد باشد سلامتی مادر و جنین را به خطر می‌ اندازد. ویار و کم‌تحرکی در این دوران گاهی سبب افزایش وزن غیر طبیعی می‌شود.
تحقیقات نشان داده کنترل وزن و سطح قند خون در دوران بارداری با ابتلا به برخی از بیماری‌ها در کودکان تا سن ۱۰ سالگی مرتبط است. در واقع، چاقی و قند خون مادر بر متابولیسم جنین تاثیر گذاشته و جنین به زندگی در محیطی که بیش از حد به او غذا می‌رسد، عادت می‌کند.
این مشکل در زمان تولد خود را نشان نمی‌دهد زیرا در این زمان وزن نوزاد کاملا طبیعی است اما کم کم از سن ۶ تا ۱۰ سالگی کودک به چاقی مبتلا شده و در این صورت کاهش وزن او بسیار دشوار می‌شود، البته برخی نوزادان نیز همراه با اضافه وزن به دنیا می‌آیند.
توصیه می‌شود که قبل از بارداری از طریق مشورت با متخصص تغذیه و زنان وزن خود را به میزان مناسب برسانید و از افزایش وزن بیش از حد در این دوران پیشگیری کنید. با توجه به قد و شاخص توده بدنی مقدار مشخصی اضافه وزن برای زنان باردار مجاز است و توجه به این نکته نقش مهمی را در سلامت مادر و جنین ایفا می‌کند.

 

پزشکین : آیا بین چاقی مادر و به تولد کودک چاق ارتباط دارد

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید