جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآیا بین سرطان مغز و موبایل ارتباطی هست

2cell-phone-radiation

 

دانستنی هایی درباره پیشرفت تکنولوژی و این که خیلی ها بیان کرده اند آیا استفاده از فناوری و تکنولوژی روز برای بدن خطر دارد یا خیر ؟ یکی از این موارد موبایل های هوشمند می باشد بخوانید درباره این که آیا بین سرطان مغز و موبایل ارتباطی هست یا خیر با توجه به گفته های محققان .

بر اساس مطالعات ۳۱ ساله استرالیایی‌ها، هیچ رابطه‌ای میان استفاده از موبایل و سرطان مغز وجود ندارد.

در سال ۲۰۰۹ مقامات سان فرانسیسکو در آمریکا سازندگان موبایل را مجبور کردند تا با نصب برچسب مخصوص، این هشدار را به کاربران بدهند که از خطرات استفاده از موبایل و ایجاد سرطان به دلیل تابش امواج الکترومغناطیسی به مغز آگاه شوند.

اما این برچسب‌های دستوری در سال ۲۰۱۳ طبق قانون جدید از روی موبایل‌ها حذف شد تا داستان جنجالی رابطه میان موبایل و سرطان مغز مردود اعلام شود.

در آن سوی دنیا، محققان استرالیایی نیز که تعداد مبتلایان به سرطان مغز را مورد سنجش قرار داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ رابطه مستقیمی میان استفاده از موبایل و سرطان مغز وجود ندارد.

جامعه آماری آنها تعداد مبتلایان بین سال‌های ۱۹۸۲ الی ۲۰۱۳ بوده است و آمار آنها نشان می‌دهد که رابطه افزایشی معناداری که بتوان از آن استنباط کرد که موبایل‌به‌دستان سرطان مغز گرفته‌اند، وجود ندارد.

در این مدت، این بیماری در بین زنان روند افزایشی نداشته و فقط در مردان ۷۰ مورد افزایش در مقایسه با سال‌های قبل دیده‌ شده و با توجه به استفاده همگانی مردم از موبایل، رقم مذکور چیزی را ثابت نمی‌کند.

از سوی دیگر از دهه ۱۹۸۰ به این سو، با فناوری‌هایی مانند سی تی اسکن و … راه‌های تشخیص سرطان نیز آسان‌تر شده است و بنابراین رابطه‌ای بین افزایش وقوع سرطان و استفاده از موبایل مشاهده نشده است.

اما همچنان بسیاری از سازمان‌ها رابطه ذهنی بین استفاده از موبایل و افزایش بیماری‌هایی مانند سرطان را مردود ندانسته‌اند ولی کاربران علی‌رغم این دغدغه علمی همچنان حاضر نیستند از موبایل خود دل بکنند.

پزشکین : آیا بین سرطان مغز و موبایل ارتباطی هست

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید