جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآموزش درست کردن خط چشم با سایه چشم

خط

بعضی مواقط سایه چشم های شما با کوچکترین ضربه میشکند و فکر میکنید دیگر قابل استفاده نیست.ما امروز  به شما پیشنهاد میکنید که آنها را دور نیندازید و با آنها خط چشم درست کنید

مواد لازم:
یک ظرف کوچک خالی برای نگهداری محصول جدید
پودر رنگی آرایشی باز و یا سایه چشم در رنگ دلخواه
آب
قلم خط چشم
پرایمر چشم یا صورت
گوش پاک کن

 

 

 

 

مراحل زیر را دنبال کنید تا خط چشم مخصوص خود را با سایه چشم درست کنید:
مرحله

۱
دست های خود را بشویید تا ضدعفونی شود. سپس سایه چشم انتخابی را برداشته و آن را به شکل پودر خارج کنید. پیش از استفاده از آن به عنوان خط چشم ، تاریخ انقضای آن را کنترل کنید. اگر خط چشم اکلیلی و براق دوست دارید به دنبال سایه چشم های پودری باشید که حاوی ذرات براق هستند. اگر رنگ مات را دوست دارید از سایه چشم های پودری مات استفاده کنید. همچنین می توانید از پودر رژگونه، پودر هایلایت یا هر پودر باز آرایشی برای ساخت این خط چشم استفاده کنید. در آموزش زیر از سایه چشم بنفش استفاده شده است.

با چوب پنبه به آرامی سایه چشم را خراش دهید تا پودر آن را به ظرف کوچک منتقل کنید. ظرف شما باید پیش از مصرف کاملا شسته و تمیز باشد تا منجر به تولید باکتری و عفونت نشود.

 

 

مرحله۲
اکنون چند قطره آب به پودر اضافه کرده تا یک محلول مایع درست شود.
مرحله ۳
از یک قلم خط چشم نازک برای هم زدن مواد استفاده کنید تا به شکل یک خط چشم مایع درآید. بهتر است قطرات آب کم کم اضافه شود تا مواد آبکی نشود. به مدت ۲ دقیقه پودر سایه چشم را با آب مخلوط کنید تا کاملا مخلوط شده و ذرات درشت در آن باقی نماند.
مرحله ۴
در این مرحله چند قطره کوچک از پرایمر صورت یا چشم به این مخلوط اضافه کنید. به گزارش پرشین وی این مرحله اختیاری است ولی به دلیل ماندگارتر شدن خط چشم توصیه می شود. همچنین انجام این مرحله مانع هرگونه خطوط چین خوردگی و تکان خوردن ماده می شود.
مرحله ۵
مواد را به مدت نیم دقیقه هم بزنید تا پرایمر کاملا در خط چشم مخلوط شود. در ظرف را محکم ببندید. این خط چشم برای مدت زیادی باقی خواهد ماند و همچنین خشک نشده و کیفیت آن پس از چندین روز از بین نخواهد رفت.

 

 

در صورتی که خط چشم ساختگی شما دارای پرایمر باشد می تواند تا ۴ ساعت ماندگاری داشته باشد و تاریخ انقضا آن مطابق با تاریخ انقضا سایه چشم خواهد بود.

لوازم آرایشی ها دارای تاریخ انقضا می باشد لطفا بعد از گذشت انقضا از آن استفاده نکنید که مشکلاتی پوستی بوجود می آورد .

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید