جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکینآموزش تصویری پیتزا سبزیجات

پیتزا

همه کودکان و نوجوانان پیتزا را دوست دارند.امروز قصد داریم یک پیتزای سالم و خوشمزه را آموزش دهیم. برای تهیه این پیتزا با ما همراه باشید

مواد لازم:

 

 بادمجان ۲ عدد کوچک
 پیاز۱ عدد متوسط
 فلفل دلمه ای۱ عدد کوچک
 سیرخرد شده۱ حبه بزرگ
ذرت کنسروی۵ قاشق غذاخوری
گوجه۲ عدد کوچک
روغن زیتون۲ قاشق غذا خوری
ریحان  تازه یا پودر شده۲ قاشق غذا خوری
پنیر پیتزابه مقدار لازم
سس باربیکیو یا کچاپبه مقدار لازم
پنیر گودابصورت دلخواه
نان آماده پیتزا نازکبه تعداد لازم

طرز تهیه پیتزا سبزیجات :
ابتدا اگر می خواهید در فر درست کنید فر را روشن کنید تا گرم شود اگر هم مثل من حوصله ندارید داخل مایکروویو می خواهید درست کنید که باز هم باید مایکروویو را هم گرم کنید.

 

 

fo2988

ابتدا مواد را بصورت بالا در تصویر (پیاز بصورت حلقه ، گوجه مکعبی شکل، فلفل دلمه بصورت مکعبی ) خرد می کنیم و بادمجان ها  را شسته و به صورت دایره ای خرد می کنیم با ضخامت ۱ سانتی متر و بعد نمک میزنیم تا تلخی هایش خارج شود و وقتی عرق کرد عرقش را خشک کرده  و بعد در تابه روغن ریخته و تفت می دهیم تا بادمجان ها رنگش عوض شود.

fo2989

بعد از این مرحله نان آماده را روی سینی فر یا مایکروویو قرار می دهیم و  بعد روغن زیتون را در کاسه ای با سیر خرد شده ترکیب می کنیم و روی خمیرمان می زنیم ترکیب خوشمزه و خوش بویی هست !

fo2990

حالا سس باربیکیو را روی نان می ریزیم تا سطح آن را آغشته کند. واسه این می گم باربیکیو بهتر است چون هم طعم بهتری دارد هم شیرینی آن مثل کچاپ نیست و طعم بهتر و دودی تری به بادمجان و ترکیبات میدهد . اما اگر نبود کچاپ هم خوب می شود!

fo2991

حالا مقداری پنیر پیتزا روی خمیر می ریزیم و بعد بادمجان ها را بصورت عادلانه در روی خمیر پخش می کنیم.

fo2992

و بعد باقی مواد به ترتیب لایه ( گوجه ، فلفل ، ذرت و پیاز ) را روی بادمجان ها می چینیم.

fo2993

روی مواد را فلفل و آویشن و پنیر پیتزا و در صورت وجود پنیر گودا میریزیم و از محصولات زراعی خودتون اگر مثل من ریحان پرورش می دهید روی پنیر ها بگذارید چون واقعا عطر خوبی به پیتزا می دهد و بعد داخل فر به مدت ۱۵ دقیقه (البته باید حواستان باشد وقتی رنگ نان عوض شد و پنیر آب شد می توانید خارج کنید)  اگر هم مثل من از فر مایکروویو استفاده میکنید هم که خودتان میدانید باید اول گرم کنید داخل ماکروویو را و بعد از حالت ترکیبی مایکرو ویو و فر استفاده کنید.

fo2994

بعد از پخت از داخل فر بیرون می آورید حالا با پیتزا بر برش میدهید.

fo2995

آموزش تصویری تهیه پیتزا سبزیجات ، شما می توانید این پیتزا را با انواع سس میل کنید .

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)