افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

آشنایی زنان با مشکلات جنسی بعد از زایمان

  • این تحقیق هم چنین می گوید، مادرانی که بعد از زایمان به سرعت دوباره رابطه جنسی برقرار می کنند، اغلب قبل از یک سال، دوباره باردار می شوند چون متوجه نیستند که در عرض یک ماه پس از وضع حمل، دوباره قابلیت باردار شدن پیدا می کنند.

 

 

قابل درک است که رابطه جنسی، آخرین چیزی باشد که به ذهن یک زن پس از زایمان خطور می کند اما حدود ۱۰ درصد از زن ها، برای رابطه جنسی دوباره، ۶ ماه یا بیشتر صبر می کنند.

محققان می گویند اکنون زن ها در مقایسه با نسل های قبلی، پس از زایمان مدت بیشتری صبر می کنند تا دوباره رابطه جنسی برقرار کنند.

خستگی، درد و خجالت زنان از وضعیت بدنی شان از دلایل اصلی عقب انداختن این کار هستند. سه چهارم زنانی که تازه مادر شده اند، زندگی جنسی شان را تا مدتی پس از چک آپ (۶ هفته پس از زایمان) از سر نمی گیرند اما خیلی از زن ها در دهه ۱۹۷۰ میلادی، ۲ تا ۴ هفته پس از وضع حمل، دوباره از نظر جنسی فعال می شدند.

این تحقیق هم چنین می گوید، مادرانی که بعد از زایمان به سرعت دوباره رابطه جنسی برقرار می کنند، اغلب قبل از یک سال، دوباره باردار می شوند چون متوجه نیستند که در عرض یک ماه پس از وضع حمل، دوباره قابلیت باردار شدن پیدا می کنند.

البته آماری وجود ندارد که بتوان این دو نسل را با هم مقایسه کرد اما «سرویس مشاوره زایمان» در بریتانیا، می گوید به نظر می رسد زن های امروزی، بیش از گذشته رابطه جنسی را عقب می اندازند. تحقیق این موسسه خیریه نشان می دهد، هیچ زمان مشخصی برای مغازله خانم ها وجود ندارد و آنها بسته به طبیعت شان، دوباره فعالیت جنسی را از سر می گیرند.

در تحقیق صورت گرفته، کمتر از ۲۰ درصد زن ها در ۶ هفته اول، حدود ۶۰ درصد در ۳ ماه، ۹۰ درصد در ۶ ماه و ۳ درصد پس از یکسال بعد از زایمان، رابطه جنسی را از سر می گیرند.

 

منبع : نی نی بان

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *