جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآسیب رساندن به دندان ها با این عادت های اشتباه

download

گاهی بر اثر خیلی از عادت ها ناخواسته به دندان های خود آسیب می زنیم و متوجه آن نیستیم ، تحقیقاتی روی گروهی با عادت ها متفاوت انجام شده و میزان آسیب رساندن به دندان با آن عادت اشتباه بررسی شده که آن را در اختیار شما می گذاریم .

بیشتر اوقات، افراد مختلف در حین درس خواندن یا کار کردن بدون اینکه حواسشان باشد، خودکار یا مداد را در دهان برده و می جوند! این کار باعث ساییدگی مینای دندان شده و در بلند مدت باعث درد می شود. سعی کنید هر چقدر هم که سخت باشد مداد یا خودکار را به دهان نبرید. اگر فراموش می کنید از کسی که کنار شما می نشیند بخواهید که این مسئله را به شما گوشزد کند.

آیا یخ جویدن را دوست دارید؟ جدای از سرمای آن، با جویدن یخ به دندان ها صدمه ی زیادی می زنید. وقتی سعی می کنید یک تکه یخ بجوید، امکان زیادی وجود دارد که دندان ترک بخورد. جویدن یخ به طور مداوم روی بافت نرم دهان تاثیر منفی گذاشته و در طول زمان باعث می شود در حین غذا خوردن به شما فشار بیاید.

دندان قروچه در خواب از جمله مشکلات شایع است. اگر دائما دندان قروچه می کنید، بهتر است محافظ دهان تهیه کرده و از آن استفاده کنید.به این ترتیب از دندان ها در برابر ساییدگی محافظت می کنید. این محافظ ها در هنگام ورزش های خاص هم باید استفاده شوند، اصلا مهم نیست که چطوری به نظر می رسید، چون در صورت عدم استفاده از این محافظ در آینده با از دست دادن دندان ها ظاهر بدتری خواهید داشت!

مسئله ی دیگری که باعث آسیب به دندان می شود، پرسینگ زبان است. مهم نیست که با تازگی مد شده و همه از این مد پیروی می کنند، این پرسینگ ها اگه به دندان برخورد کنند باعث ترک خوردگی آن می شوند.

ایا عادت دارین شکلات و آبنبات بخورید؟ پس باید هنگام مسواک زدن دقت خیلی بیشتری به خرج دهید. آبنبات ها و شکلات های چسبناک به دندان ها چسبیده و برای روزها در دهان باقی می مانند و باعث پوسیدگی می شوند.

اگر قیچی را پیدا نمی کنید دلیل نمی شود برای باز کردن هر چیزی از دندان هایتان استفاده کنید. پس دفعه بعد بیشتر به دنبال قیچی گشته و با دندان ها مهربان باشید.

 

پزشکین : آسیب رساندن به دندان ها با این عادت های اشتباه

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید