افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

آسم گریبانگیر ۱۰ درصد از کودکان ایرانی

هفت تا 10 درصد کودکان ایرانی به آسم مبتلا هستند

به گزارش پزشکین به نقل از ایرنا؛ دکتر سهیلا خلیلی پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اهواز افزود: در برخی نقاط تهران که میزان آلایندگی ها بالا است میزان خس خس ریه کودکان به ۳۰ درصد نیز می رسد.
وی با اشاره به اینکه استان خوزستان درگیر پدیده گرد وخاک و مشکلات آب و هوایی است یادآورشد:اساتید و پزشکان این استان برای درمان بیماری های تنفسی با چالش هایی مواجه هستند به همین جهت نخستین کنگره سراسری بیماری های ریوی کودکان در خوزستان در حال برگزاری است.
فوق تخصص ریه کودکان با بیان اینکه بیماری های ریوی در کشور رو به افزایش است تصریح کرد: بیماری های ریوی میکروبی، ویروسی و التهابی مانند آسم و آلرژی به دلایل متعدد به خصوص آلایندگیهای هوا رو به افزایش است.
وی با اشاره به اینکه رشته تخصصی ریه کودکان در ایران از هفت سال پیش ایجاد شده است گفت: درحال حاضر ۳۵ فوق تخصص ریه کودکان در استان های مختلف مشغول به فعالیت هستند.
وی درخصوص بیماری های ریوی مادرزادی مانند فیبروز کیستیک نیز توضیح داد: قرار است به زودی انجمن حمایت از این بیماران راه اندازی شود تا بتوانیم با روش غربالگری از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم.
خلیلی ادامه داد: سال گذشته انجمن علمی ریه کودکان با هدف حمایت از بیماران با مشکلات ریوی و تبادل نظر درخصوص درمان آنها راه اندازی شد.
بنابراین گزارش، شیوع علائم آسم در کودکان و نوجوانان ۱۰ درصد و در بزرگسالان ۹ درصد است.
پزشکان متخصص ایمونولوژی تاکید دارند که مهم ترین تاثیر آلودگی هوا بر دستگاه تنفسی انسان است چراکه سلامت دستگاه تنفسی انسان، تحت تاثیر کیفیت هوایی است که استنشاق می کند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *