افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

آب درمانی را می توان در استخر انجام داد

آب درمانی را می توان در استخر انجام داد

  • در این رابطه هاشمی ــ کارشناس فیزیوتراپی فعال در مرکز توانبخشی هلال احمر با تصدیق این مسئله که به هیچ وجه “استخر” مساوی با “آب‌درمانی” نیست، به تسنیم عنوان کرد: متأسفانه این باور نادرست مردم باعث شده است تا آنها از خدمات بسیار مفید آب‌درمانی محروم شوند.

 

یکی از باورهای غلط مردم در زمینه بیماریهای اسکلتی و عضلانی این است که عنوان می‌کنند رفتن به استخر برای تقویت عضلات و اصلاح مشکلات اسکلتی آنان مفید است، کما اینکه اصل این مسئله تا حدودی درست است ولی به‌گفته کارشناسان فیزیوتراپی و طب فیزیکی؛ استفاده از استخر به هیچ عنوان مساوی با آب‌درمانی نیست.

در این رابطه هاشمی ــ کارشناس فیزیوتراپی فعال در مرکز توانبخشی هلال احمر با تصدیق این مسئله که به هیچ وجه “استخر” مساوی با “آب‌درمانی” نیست، به تسنیم عنوان کرد: متأسفانه این باور نادرست مردم باعث شده است تا آنها از خدمات بسیار مفید آب‌درمانی محروم شوند.

خدماتی که در استخرها نیست

هاشمی با بیان اینکه در خدمات آب‌درمانی به بیمار روش حرکت در آب و فشار مناسب و صحیح به عضلات وارد می‌شود، اضافه کرد: همچنین محلول‌های مخصوصی نیز در روند آب‌درمانی در استخر مخصوص بیمار ریخته می‌شود، درحالی که در استخرهای معمولی اصلاً بیمار تحت ارائه خدمات کارشناسان سلامت قرار نمی‌گیرد و آن‌طور که باید و شاید دردهای عضلانی و مشکلات اسکلتی آنان برطرف نمی‌شود.

این کارشناس فیزیوتراپی هلال احمر عنوان کرد: البته یکی دیگر از مشکلات بزرگ در عدم ارائه خدمات آب‌درمانی به بیماران و محرومیت آنان از این خدمت بسیار مناسب؛ عدم پوشش بیمه‌ای “آب‌درمانی” است.

بی‌مهری همیشگی بیمه‌ها حتی به خدمات آب‌درمانی

هاشمی خاطرنشان کرد: بیمه‌ها اصلاً خدمت آب‌درمانی را به رسمیت نمی‌شناسند و هیچ حمایتی از بیماران نیازمند به خدمات توانبخشی نمی‌کنند، بنابراین هزینه هر جلسه آب‌درمانی بسیار بیشتر از رفتن به استخر خواهد شد و بیمار ترجیح می‌دهد در نهایت به‌جای استفاده از آب‌درمانی به استخر مراجعه کند.

 

منبع : الو دکتر

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *